Udostępniasz wizerunek policjanta? Trafisz do celi! Ziobro twierdzi, że to przestępstwo!


3 comments, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Prokuratura otrzymała nakaz, by wszcząć postępowanie karne wobec osób, które ujawniły dane policjantów. W mediach społecznościowych pojawiły się nazwiska i wizerunki funkcjonariuszy, którzy interweniowali podczas protestów w Warszawie. Zbyszek Ziobro uważa, że to przestępstwo które należy karać z całą surowością.

Prokurator Generalny, Minister (“Prawa i”) Sprawiedliwości wydał oświadczenie, w którym poinformował, że polecił Prokuraturze Okręgowej w Warszawie wszcząć postępowanie karne wobec wszystkich osób, które upubliczniły nazwiska i adresy funkcjonariuszy.

Nazwiska i adresy policjantów są objęte tajemnicą, która ma chronić przed zemstą świata przestępczego. Ujawnienie ich tożsamości jest nie tylko czynem nieetycznym i niemoralnym, lecz przede wszystkim sprowadza na funkcjonariuszy bezpośrednie ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. Stwarza też poważne zagrożenie dla ich najbliższych. Dlatego ujawnienie nazwisk i adresów policjantów to przestępstwo – stwierdził Ziobro

W ostatnich dniach w mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się wizerunki policjantów, którzy ostro interweniowali podczas środowego strajku kobiet. Funkcjonariusze, także ci w cywilu, użyli wobec protestujących pałek i gazu łzawiącego. Policjantom zarzuca się agresywne zachowania, nieadekwatne do sytuacji.

Komenda Stołeczna broni się jak może i wskazuje, że manifestanci naruszali nietykalność cielesną stróżów prawa. Popchnięcie policjanta zarzucono m.in. wicemarszałkowi Sejmu Włodzimierzowi Czarzastemu, a Joannie Scheuring-Wielgus to, że „przekazała protestującym” nazwisko interweniującego funkcjonariusza. KSP chce się od posłanki przeprosin i podkreśla, że policjant czuje się zastraszony i boi się o rodzinę.

Żona funkcjonariusza na prywatnym FB zaczęła otrzymywać już hejterskie wpisy – napisało KSP.

“Dlaczego pomijacie to co wydarzyło się wcześniej i dlaczego proszę o dane? Na szczęście nagrało to TVN24, a resztę ja. Wasz policjant chwilę wcześniej uderzył i wywrócił dziewczynę. Domagam się przeprosin, a jeśli ich nie będzie spotkamy się w sądzie!”– odpowiedziała na zarzuty Scheuring-Wielgus.

Czytaj także: Świerzyński płakał, że ZUS mało mu płaci, więc zgasił go sam rzecznik.

źródło: wyborcza.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 comments, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anty pis!
Anty pis!
11 dni temu

Ziobro, ty qrwo, zyjesz na koszt podatnika, ty i ta policyjna hołota, jeszcze trochę to nie tylko będziemy upubliczniać wizerunek, ale i pełny adres podamy, aby rozprawić się z tym hamstwem pisdzielskim!!! Huj ci w dupę ZIOBRO!!!!!!!!

Basia
Basia
Odpowiedź do  Anty pis!
10 dni temu

Dokończę zdanie ; jak saperska pała

tomek
tomek
10 dni temu

Żona na prywatnym fb czyli znajomi jej lub dzieci bo kto wie, że to żona właśnie tego policjanta niejednemu psu na imię Burek. Może sielankowe rodzinne zdjęcia i ktoś skojarzył “dżentelmena”. Nie ma innej opcji.