fbpx

Umierający w szpitalach to dla Terleckiego “polityczne ględzenie”


1 comment, 3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dziś debata w sejmie o ntej już ustawie covidowej. Poseł Tomczyk wytykał błędy władzy i kilkomiesięczne zaniechania w walce z epidemią.

Cezary Tomczyk w porannym dziesięciominutowym wystąpieniu udowadniał że w proponowanej ustawie nie ma żadnych rozwiązań.

Absurdy w ustawie; zakaz konferencji on-line

Znalazł bubel prawny który mówi że w strefie czerwonej nie można prowadzić konferencji on-line. Ponieważ Warszawa w tej chwili jest w strefie czerwonej, w związku z tym to całe posiedzenie Sejmu jest nielegalne.

Informuje Pana Marszałka że wysoki sejm jest w czerwonej strefie i ludzie, którzy oglądają nasze obrady robią to nielegalnie.

Wskazał bubel prawny szef Klubu Poleskiego PO i wyliczał kolejne takie jak matka pielęgniarka, która tuz po porodzie ma się wstawić do pracy. Poseł oznajmił że nie będzie zgody na odwoływanie dyrektorów szpitali i obsadzanie tych stanowisk partyjnymi nominatami dobrej zmiany. Klub PO che zwiększyć ilość testów dla osób, które są na pierwszej linii walki z covidem.

Poseł wypomniał też błędne prognozy rządowych ekspertów, którzy twierdzili że druga fala epidemii będzie łagodniejsza. Zarzucił brak działań antykoronawirusowych przez ostatnie sześc miesięcy.

Ustawa nie proponuje żadnych rozwiązań

Poseł cytując ustawę twierdzi że nie znalazł w niej żadnego rozwiązania problemu. To spis paragrafów, które nakazują np przyjecie pacjenta do szpitala, ale jak już wiemy w wielu przypadkach jest to niemożliwe.

Karetki jeżdżą od szpitala do szpitala ponieważ służba zdrowia stała się niewydolna w wielu miejscach w Polsce. Za to na rządowych konferencjach prasowych dowiadujemy się ile to jest wolnych łóżek i respiratorów.

Zamiast walka o łóżka zajmowaliście się walka o stołki ,… Czy od tej ustawy coś się poprawi, czy będzie więcej respiratorów, więcej szczepionek, będzie więcej testów? Tam nie ma odpowiedzi na te pytania. Tam nie ma rozwiązań

-posumował tą cześć wystąpienia

Co powiedziecie rodzinom zmarłym? “Nie jesteśmy w TVP Info, tu nie wystarczy pudrowanie rzeczywistości

Poseł wyliczał przypadki zgonów w ostatnim czasie spowodowane przeciążeniem służby zdrowia. Wymienił przypadek starszego człowieka który zmarł na covid, ponieważ w szpitalu nie było wolnego respiratora. Kolejny przypadek to pacjent leczony w kierunku grypy, który zmarł także na covid. Najsmutniejszą tragiczna historią był przypadek 17-letniego Bartka, który nie został przyjęty z powodu podejrzenia koronawirusa, a okazało się że miał ropień śródczaszkowy i zmarł dwa dni po operacji.

Chcemy żebyście dziś powiedzieli Polakom prawdę, żeby Polacy mogli usłyszeć jaka jest prawda o tej chorobie i epidemii ... Nie jesteśmy w TVP Info, tu nie wystarczy pudrowanie rzeczywistości. Potrzebna jest rzetelna informacja dla wszystkich.

Na koniec Szef Klubu PO zaapelował do wszystkich posłów o rzetelną pracę w sejmie nad ustawą, aby nie trzeba było jej poprawiać w senacie. W związku z tym prace mogłyby zakończyć się dużo szybciej.

Terlecki : To tylko polityczne ględzenie

Muszę powiedzieć że to dzięki panu opóźniliśmy prace o jeden dzień, a przez dziesięć minut nie miał pan nic do powiedzenia merytorycznego tylko polityczne ględzenie

W ten niespotykany sposób Marszałek sejmu podsumował wystąpienie posła. Terlecki zlekceważył nie tylko wystąpienie posła, ale zlekceważył umierających ludzi w szpitalach. Niewątpliwie do tych sytuacji mogłoby nie dojść gdyby nie przeciążona służba zdrowia za którą PIS odpowiada od pięciu lat.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bbc
bbc
1 rok temu

jak takie bydle jak sSIN MOZE WOGOLE ZWRACAC SIE DO POLAKOW?KIM TY ZLODZIEJU JESTES,ZE MAMY CIE SLUCHAC?SPADAJ NA DRZEWO Z KTOREGO CO TYLKO ZLAZLES….