Unia Europejska Szykuje Sankcje dla Dyktatury Łukaszenki. Ministrowie Spraw Zagranicznych UE są za.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wszystkie Państwa należące do Unii Europejskiej wyraziły zgodę na sankcję wobec Białorusi. Sankcje mają być skierowane wobec wszystkich tych osób które na Białorusi są związane z Dyktatorem Łukaszenką.

Sankcje polegały by na zamrożeniu kont w Bankach , zakaz wjazdu na teren Unii , zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności na terenie Państw należących do Unii Europejskiej.Obejmują one embargo na broń, zakaz eksportu przedmiotów do represji wewnętrznych, zamrożenie aktywów oraz ograniczenia w podróżowaniu.

Unia Europejska nie akceptuje wyników wyborów na Białorusi. Rozpoczynają się prace nad sankcjami za przemoc i fałszowanie – napisał w piątek na Twitterze szef unijnej dyplomacji Josep Borrell. Na liście mieliby się znaleźć białoruscy urzędnicy i funkcjonariusze, którzy – zdaniem UE – są odpowiedzialni za przemoc i represje wobec białoruskich obywateli, jak i fałszowanie wyborów.Jak wskazał minister, “wczorajsze demonstracje były najliczniejsze od początku protestów, objęły większość białoruskich miast, miały pokojowy charakter, odbywały się w formie żywych łańcuchów solidarności”. Część protestujących to osoby pracujące w fabrykach. Ludzie bez strachu dołączają do protestów, stawiają żądania, domagają się zwolnienia zatrzymanych, ponownego przeliczenia głosów.

Tłumy zebrały się w piątek wieczorem przed ambasadą Białorusi w Warszawie na Wilanowie. Uczestnicy manifestacji wyrazili w ten sposób poparcie dla Białorusinów, którzy brali udział w demonstracjach brutalnie tłumionych przez OMON.

Manifestanci w piątek po południu ruszyli w marszu sprzed pomnika Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu ulicą Nowy Świat, następnie przemieścili na plac Trzech Krzyży i stamtąd Alejami Ujazdowskimi, ulicą Gagarina, Czerniakowską, Powsińską i Wiertniczą przeszli tłumnie przed ambasadę Białorusi.

Na miejscu wygłaszane były apele do przedstawicieli państwa białoruskiego, zapalane znicze, a także składane kwiaty i wieńce. Manifestanci zabrali ze sobą również flagi w barwach biało-czerwono-białych. W marszu uczestniczyło kilkaset osób, które chcą w pokojowy sposób wyrazić swoje poparcie dla zatrzymanych uczestników protestów na Białorusi. Wielu uczestników ubrało się w białe koszule symbolizujące niewinność. Nieśli również przeważnie białe kwiaty. Uczestnicy pochodu trzymali flagi w barwach biało-czerwono-białych oraz Unii Europejskiej na znak sprzeciwu dla prezydentury Aleksandra Łukaszenki.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments