Uwaga! PiS planuje przejąć “Marsz Niepodległości” i skrajną prawicę. Szykuje się koalicja z Konfederacją?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Prawo i Sprawiedliwość traci grunt pod nogami, najpierw niesamowity pokaz niekompetencji rządu ws. pandemii Covid-19, kompletne zarżnięcie gospodarki, państwo z największym deficytem budżetowym po 1989, afera limuzynowa, pałacowa i podwyżkowa. A teraz a planach jest przejęcie “skrajnej prawicy”

Do rządów po 2023 będzie potrzebna koalicja

Już od wielu miesięcy news-outlety rozpisywały się o tym że Prawo i Sprawiedliwość planuje wykupować posłów z innych partii w zamian za ciepłe posadki w spółkach państwowych. Jednak teraz media obiegła wiadomość iż PiS ma zamiar “skręcić w stronę radykalnej prawicy”. Mówi się już coraz więcej nawet o potencjalnym sojuszu z Konfederacją, partią która obecnie notuje wzrosty poparcia, a najnowsze sondaże dają jej od 10-12 procent poparcia. Co przekłada się na około 45-50 mandatów w Sejmie. To już jest spora siła. Aktualnie na PiS chce zagłosować 32% obywateli. Partia powoli odrabia straty.

Przemysław Witkowski który jest badaczem politycznych ekstremów mówi że dla PiSu skręt w stronę radykalizmu oznacza “zarówno wielką szansę jak i zagrożenia”.

Marsz Niepodległości 2020 “To była wielka demonstracja patriotyzmu”

Przypomnijmy że podczas marszu doszło do podpalenia mieszkania, zniszczenia mienia oraz starć z policją które zakończyły się użyciem przez policję granatów hukowych, policja pałowała również dziennikarzy i przypadkowych przechodniów którzy nie mieli nic wspólnego z demonstracją. Marsz odbył się również mimo całkowitego sprzeciwu władz Warszawy.

Mimo tego PiS wyraził pełne poparcie dla organizatorów marszu. PiS tłumaczy przejście marszu mimo zakazu “społecznym przyzwoleniem” stworzone przez niedawne protesty kobiet. Winą za zamieszki zostawi obarczeni chuligani oraz sympatycy Konfederacji.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments