W 2021 roku masowy pobór do wojska. W przyszłym roku możesz dostać wezwanie!


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Na przyszły rok zapowiedziane są dużych rozmiarów ćwiczenia wojskowe z udziałem rezerwistów, rząd planuje wezwać nawet 200 000 osób na masowe ćwiczenia. Sztab Generalny Wojska Polskiego mówi że oczywiście wszystko jest zależne od przyszłorocznego rozwoju pandemii SARS-2-CoV-19. Płk Joanna Klejszmit ze Sztabu Generalnego mówi w wywiadzie dla Rzeczypospolitej “planowany limit średnioroczny pozwoli na powołanie na ćwiczenia wojskowe nawet do ok. 200 tys. żołnierzy rezerwy”.

Nawet 200 tysięcy rezerwistów. Kogo wezwą?

Według informacji Rzeczypospolitej w ćwiczeniach mają wziąć udział rezerwiści powołani na kursy oficerskie i podoficerskie, studenci z programu Legii Akademickiej a także około 12 000 ochotników którzy będą chcieli odbyć zasadniczą służbę przygotowawczą. Rzeczpospolita podkreśla jednak że dokładną liczbę osób które wezmą udział w ćwiczeniach poznamy w pierwszym kwartale 2021 roku.

Plan ćwiczeń

Dowódcy jednostek wojskowych wzywają rezerwistów na ćwiczenia które trwają od 5 do 14 dni kalendarzowych. Ćwiczenia służą przygotowaniu do zasadniczej służby wojskowej. W grupie wzywanych mogą znaleźć się pracownicy korpusów: medycznego, sprawiedliwości i prawnego, duszpasterstwa, finansowego, Sił Powietrznych, m.in. kierowcy, operatorzy sprzętu inżynieryjnego, kucharze, fryzjerzy. Ważnym podpunktem jest również to że na ćwiczenia mogą zostać wezwani nie tylko rezerwiści ale żołnierze przeniesieni do rezerwy, pomimo tego że nie odbyli przeszkolenia wojskowego zasadniczego. Według informacji Rzeczypospolitej plan zakłada wezwanie osób w wieku 31-51 lat, ze względu na brak poboru w latach 2009-2012.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ