fbpx

W geście protestu Budka przerywa wywiad w radiowej trójce.


5.3k
Subksrybuj nas na Google News

Borys Budka był gościem “Salonu Politycznego” na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, o którym zrobiło się głośno za sprawą zamieszania z notowaniem Listy Przebojów Trójki i odejściem protestujących dziennikarzy.

Kierownictwo stacji oskarżyło swoich pracowników o manipulację dzięki, której utwór Kazika pt. “Twój ból jest lepszy niż mój” znalazło się na pierwszym miejscu nienotowania Listy Przebojów Programu Trzeciego.

W ramach protestu ze stacji odeszli dziennikarze, w tym Marek Niedźwiecki. Grzegorz Podżorny, oraz Hieronim Wrona.

Piosenka Kazika “Twój ból jest lepszy niż mój” odnosi się do wizyty byłego premiera Jarosława Kaczyńskiego na grobie matki na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie 10 kwietnia, gdy z powodu epidemii koronawirusa nekropolia była zamknięta dla osób odwiedzających groby.

Czytaj także : “Wszyscy wiemy jak to wygląda i jaka to jest je…na ściema” Doda zarzuca manipulację listami przebojów.

– Nie zgadzam się na powrót cenzury – oświadczył. Borys Budka z żalem powiedział, że Trójka była dla niego wielką wartością i że chciałby, by tak pozostało. Dziennikarzy, którzy w ostatnim czasie odeszli ze stacji – Marka Niedźwieckiego, Wojciecha Manna i Marcina Kydryńskiego – nazwał symbolami Trójki.

– Dziś jest czas, by powiedzieć “stop” metodom, które niszczą Polskie Radio, które są niegodne – mówił Budka. – Chcę zapewnić, że normalność wróci do mediów publicznych, to dziennikarze, nie politycy, powinni odpowiadać za programy.

Czytaj także ; Nr1 na liście przebojów PR3 nie spodobał się władzy. Niedźwiecki musiał odjeść z trójki.

– Dlatego w geście solidarności z tymi, którzy odeszli z Polskiego Radia (…) dzisiaj nie będę mógł wziąć udziału w tej audycji – powiedział szef PO i dodał że w zamian poleca posłuchać muzyki.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5.3k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments