fbpx

W końcu coś się udało Morawieckiemu! Otworzył drogę na której wyrosło zboże! Nikt tego nie potrafi, jesteśmy liderem!


4.8k Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Morawiecki 6 października 2018r na terenie powiatu Parczewskiego otwierał wyremontowaną drogę, na której w koło pół roku po otwarciu wyrosło zboże. Remont pięciokilometrowego odcinka kosztował  nieco ponad 2 miliony złotych. Jej ponowny remont kosztował 530 tys zł.

Budowa drogi była priorytetowa, mówiono o niej na kwietniowej konwencji PIS.

– Dla tych ludzi, dla tej gminy to jest problem, to jest poważna potrzeba. I my ją na pewno zaspokoimy. Morawiecki 

Wybudowana droga pochodziła “z pieniędzy odzyskanych z rąk mafii vatowskich i przestępców podatkowych” , ale budowniczowie tej drogi też będą się spowiadać.

Nie może być tak drodzy państwo, żeby w takiej sytuacji kiedy zamknięty odcinek drogi uniemożliwia normalne przejazd nie znalazły się środki na jego remont. Co zrobiła poprzednia władza co zrobiła platforma i PSL?  Zamknęli we wrześniu 2015 roku drogę ponieważ była zbyt dziurawa. Jest problem schować do szuflady.

Okazuje się, że szuflada PiS też nie jest pusta. Otwarcie było, konferencja w TVP już poszła, a samorządy musiały sfinansować remont świeżo otwartej drogi i wyłożyć na to ponad pół miliona złotych. Pis obiecał dofinansowanie 80% ale to było tylko na konferencji prasowej.

NIK o nadzorze nad robotami prowadzonymi na drogach lokalnych (gminnych i powiatowych) w województwie lubelskim. Są zawiadomienia do prokuratury.

Inwestorzy publiczni (zarządcy dróg gminnych i powiatowych) w większości skontrolowanych jednostek (8 z 13) nie sprawowali prawidłowego nadzoru nad realizacją robót budowlanych zleconych do wykonania na drogach lokalnych.

W dwóch jednostkach z 13 objętych kontrolą NIK wykryła istotne nieprawidłowości przy udzielaniu zamówień publicznych na wykonanie robót drogowych. W związku z ustaleniami kontroli, NIK skierowała dwa zawiadomienia do prokuratury o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstw.

Źródło https://parczew.24wspolnota.pl/ , Kancelaria Premiera


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

4.8k Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments