W Krakowie powstaje hotel dla osób LGBT. Jest to przejaw tolerancji czy nietolerancji?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Dzisiaj na swoim Instagramie Grupastonewall poinformowała, że w Krakowie powstał pierwszy w Polsce hotel dla społeczności LGBT. Jest to miejsce, w którym ludzie nieheteronormatywni mogą wyjść z kryzysu bezdomności. Osoby, które tam trafią, mają zapewnioną opiekę psychologiczną, która jest niezbędna w tak trudnej sytuacji.

Dlaczego akurat taki hotel powstał? Czy ludzie ze społeczności LGBT nie mogą poradzić sobie tak samo, jak osoby heteronormatywne? Często jest z tym problem, szczególnie dla osób po zmianie płci. W dokumentach mogą mieć inną płeć zapisaną, z którą się identyfikują. Dlatego właśnie powstało takie miejsce.

Schronienie dostanie tam 12 osób. Kraków zdecydował się na wpisanie hotelu do budżetu miasta. Dlatego też schronienie będzie finansowane do końca 2022 roku. Hotel prowadzi fundacja ,,Głos Serca”. Adres tego miejsca jednak nie jest podawany do publicznej informacji, ze względów bezpieczeństwa, aby nie dochodziło do homofobicznych incydentów. Goście będą umawiali się wyłącznie telefonicznie lub mailowo.

To nie jest jednak pierwsze tego typu miejsce w Polsce. Wcześniej istniała Lambda, taka sama miejscówka w Warszawie. Niestety została zamknięta ze względów finansowych.

Pod postem informującym o hotelu nie nie zabrakło pozytywnego odzewu. Większość internautów jest zadowolona, że takie miejsce powstało. Są jednak ludzie, którzy zarzucają inicjatywie nietolerancje osób heteroseksualnych. Jeden komentarz doskonale podsumowuje to zdanie.

,,Gdybym była osobą LGBT to bym była wk*rwiona, że robią ze mnie osobę specjalnej troski”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ