fbpx

W Mrągowie modlą się o ,,unicestwienie urządzeń technologii 5G”. Komentarz jezuity bezcenny


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W parafii pw. świętego Rafała Kalinowskiego w Mrągowie parafianie modlą się nie tylko za dusze swoich zmarłych, ale także za ,,unicestwienie urządzeń i wież nowoczesnej technologii 5G”. Na stronie parafii nie jest napisane kto i dlaczego zamówił taką intencję mszy. Wiadomo jednak, że nabożeństwo w tej intencji odbywa się od poniedziałku do niedzieli.

Jezuita Grzegorz Kramer skomentował całą sytuację na swoim Facebooku. ,,Gdyby to nie było prawdziwe, to byłoby śmieszne”- napisał. To właśnie on nagłośnił całą sprawę. Do dyskusji dołączyła także Róża Thun, która skomentowała post jezuity bardzo trafnie. ,,Czemu i kto przyjmuje takie intencje”- napisała Thun.

Internauci w większości są zaszokowani, ale także rozbawieni całą sytuacją. ,,Jak ja się cieszę, że mam superparafię i mądrych księży”- skomentowała jedna z internautek. Inna dodała ,,O rozum, o rozum niech się modlą”.

Przypominamy, że technologia 5G, to następczyni technologii 4G, inaczej technologia mobilna. Pozwoli nam uzyskać między innymi szybszy dostęp do Internetu. Trudno jest nam ustalić, dlaczego parafianom przeszkadza nowa wersja technologii.

Proboszcz zapowiedział, że więcej podobnych mszy nie odprawi. Kuria archidiecezji warmińskiej przeprowadziła z proboszczem rozmowę.

“Każda technologia niesie ze sobą zło”

Zamawiający te msze to dwoje prywatnych ludzi z Mrągowa. Te intencje zostały trochę opacznie zrozumiane, źle zapisane. Nie chodziło o samą technologię, ale o zagrożenia, jakie ona ze sobą niesie – powiedział PAP proboszcz ks. Robert Kaniowski i stwierdził, że “każda technologia niesie ze sobą zło”. Dopytywany, co ma na myśli doprecyzował, że chodzi o treści przekazywane za pomocą tego rodzaju technologii np. treści pornograficzne dostępne w internecie. Sam internet nie jest zły, ale jest w nim mnóstwo złych treści – powiedział proboszcz i dodał, że w zamyśle zamawiających te msze chodziło właśnie o tego rodzaju zagrożenia.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
5
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ