fbpx

Węgiel z Kolumbii płynie do Polski. NSZZ Solidarność milczy. Prezydent milczy, czyli wszystko ok.


10 comments, 58.1k
Twitter
Subksrybuj nas na Google News

Nie było delegacji rządowej która parę dni temu witała transportowiec z maseczkami dla lekarzy. Do gdański Portu Północnego przycumował największy masowiec, jaki został obsłużony w polskim porcie – Agia Trias o nośności 185 820 ton. Przywiózł węgiel z Kolumbii. Dlaczego nie widać braw i kwiatów ?

Nikt z rządu się nie pofatygował, nikt nie zrobił konferencji prasowej z gigantycznym statkiem w tle.

Ten transport rząd PiS wolałby przemilczeć. Gdy w Warszawie wylądował rekordowo duży samolot, premier Mateusz Morawiecki z dumą zorganizował konferencję prasową na płycie lotniska. Węgiel ten kupiła kontrolowana przez Skarb Państwa spółka PGE

Nieopłacalne wydobycie ? Kopalnie utrzymywane tylko aby uciszyć związki zawodowe?

Część kopalń prawdopodobnie zostanie zlikwidowana. Nie mamy w rodzimym sektorze wydobywczym problemów, poza górnictwem węgla kamiennego. Nie ma większych problemów z górnikami miedzi, srebra, gazu, nawet węgla brunatnego. Węgla kamiennego nie potrafimy już po prostu tanio i konkurencyjnie wydobywać – uważa Marcin Roszkowski, prezes Instytutu Jagiellońskiego, ekonomista.

W górnictwie węgla kamiennego w Polsce, czas związków zawodowych powoli dobiega końca. Zbliżające się wybory prezydenckie to prawdopodobnie ostatni moment, kiedy górnicze związki zawodowe będą mogły jeszcze coś większego wywalczyć.

Związki związków z władzą. Wszędzie rządzi kasa.

Związek zawodowy “Jedność” piętnuje powiązania między władzami spółek górniczych a związkowymi liderami. Sprawę nagłośnił Superwizjer TVN. Liderzy dużych związków na kopalniach są jednocześnie we władzach prywatnych firm, które otrzymują od spółek górniczych pieniądze za świadczone usługi. W tych powiązaniach i sprzecznych interesach, według związku Jedność, może się zgubić interes zwykłego górnika.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

10 comments, 58.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
50
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
15
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
3
ZABAWNE
WOW WOW
4
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
3
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
23
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Paweł Marchlik
Paweł Marchlik
2 lat temu

😮

Jarosław K
Jarosław K
2 lat temu

zomowiec to pewnie z kacperkiem baraszkuje

Kaszuby
Kaszuby
2 lat temu

Świeży koksik wkoncu przypłynął ????

Hgh
Hgh
2 lat temu

A co to za różnica jeśli się nie opłaca wydobywać to nie rozumiem autora. Prawda jest taka żeby nie PiS to już dawno inny rzad czy prezydent zamknął by kopalnie. Ważne że jest 500+ które za granicą już dawno było a tu wielki szum że 500+. W końcu jest porządny rząd

anasjaon
anasjaon
2 lat temu

A może znowu ten węgiel wcale nie do polski tylko my rozładowujemy .

Klara
Klara
2 lat temu

Witam. No brednie za bredniami. Ja pracuje w Gdańsku i proszę nie Kłamać ludzi.!!!! Proszę pokazać zdjęcia !!! Bo to akurat nie jest z Polski !!! Dno normalnie.

Borys
Borys
Odpowiedź do  Klara
2 lat temu

Może Pani coś więcej powiedzieć w tym temacie ?

andrzej
andrzej
2 lat temu

bo tylko zarząd związków wiedział o tym..nie górnicy…
i tak to funkcjonuje do dziś i dalej

Eugeniusz
Eugeniusz
2 lat temu

i lemingi się podniecają… a płynie węgiel, który nie jest wydobywany w Polsce – antracyt. Do czego służy ten rodzaj węgla poszukajcie sobie na internecie.

Pan się nie boi
Pan się nie boi
2 lat temu

Podburzanie Polek i Polaków ciąg dalszy. Akurat tym transportem był sprowadzany ANTRACYT. A jak ktoś będzie się doszukiwał, a z Rosji? Z Rosji jest ściagany bo to są konsekwencje polityki jaką prowadził premier Waldemar Pawlak. Wiadomości pisane na tym portalu są żenujące nie oparte na faktach.