fbpx

Wiemy czemu lockdown potrwa do 9 kwietnia. Tu nie chodzi o Smoleńsk


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Wbrew pozorom data końca lockdownu, jaką wybrał rząd – 9 kwietnia budzi jasne skojarzenia. Obchody rocznicy smoleńskiej. Tu jednak nie chodzi o Smoleńsk. PiS szykuje tajny plan, który ma pomóc bardzo znanemu kapłanowi z Torunia.

Czemu akurat 9 kwietnia?

Wszyscy, którzy czytają ten tekst mogą sobie teraz pomyśleć, przecież tu jawnie chodzi o obchody 11. rocznicy katastrofy smoleńskiej. PiS poluzuje obostrzenia, by mieć pretekst do przeprowadzenia uroczystości. Otóż powód wybrania tej daty może być zupełnie inny a rocznica smoleńska może służyć jako przykrywka dla innego wydarzenia.

Proces przeciwko Rydzykowi

Okazuje się, że 9 kwietnia rusza proces wymierzony w fundację Ojca Rydzyka. Chodzi o jeden z jego najważniejszych podmiotów – fundację Lux Veritatis – fundację która jest hojnie dotowana przez rząd, według wyliczeń serwisu OKO.PRESS. Tylko w 2016 roku fundacja otrzymała od rządu PiS dotację w wysokości prawie 27 milionów złotych.

Sprawę przeciwko fundacji Rydzyka wniosła organizacja “Sieć Obywatelska Watchdog” która regularnie śledzi przelewy rządu na toruńskie konta. Sprawa dotyczyła zatajenia przez fundację dostępu do informacji publicznych ws. wysokości dotacji rządowych. W związku, z czym Sieć Obywatelska złożyła pozew Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który przystał na wersję “Watchdogów” i ogłosił, że fundacja dopuściła się bezczynności.

Rząd ogłosił obostrzenia tylko do 9 kwietnia, by prawdopodobnie móc wyciągnąć z domów swój betonowy elektorat, który za Rydzykiem stoi twardo. PiS może pobudzić swoich najzagorzalszych wyborców by ci poszli i bronili Ojca Rydzyka.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments