fbpx

“Wstyd mi za moją uczelnie” – państwowy uniwersytet nie kryje poglądów w sprawie wyroku TK o aborcji


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego opublikował post na swoim Facebooku, w którym otwarcie przedstawia swoje poglądy odnośnie wczorajszej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Nie trzeba było długo czekać na reakcję zażenowanych studentów, którzy wyrazili swoją dezaprobatę w komentarzach. Nieprzychylne opinie zostają usuwane, te drugie pozostają.

Wczoraj, 22 października Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie aborcji. O godzinie 15:30 prezes TK Julia Przyłębska orzekła, iż  możliwość aborcji ze względu na ciężkie i nieuniknione wady płodu są niezgodne z Konstytucją.

„Kobiety w Polsce będą torturowane. Będą rodzić dzieci z bezmózgowiem, z rozszczepem kręgosłupa, bez serc. Dzieci, które w męczarniach umrą.”

Tak sytuację skomentowała na Twitterze Marcelina Zawisza posłanka na Sejm, pierwsza wiceprzewodnicząca klubu parlamentarnego Lewicy.

Facebookowa cenzura w XXI wieku

Wydział Teologiczny UKSW opublikował artykuł Radia Maryja z propagandowym nagłówkiem, który mija się z prawdą: „Zabijanie dzieci z powodu podejrzenia ich niepełnosprawności uznane za niezgodne z Konstytucją!!!”. No tak, bo przerywanie ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu lub zagrażające życiu matki jest po prostu niepełnosprawnością. Na zdjęciu znajduje się zdrowe i uśmiechnięte dziecko, które niestety nie ma nic wspólnego z letalnymi wadami płodu. Studenci są oburzeni otwartym popieraniem wyroku, który skazał kobiety na tortury i ograniczył ich prawa, lecz nie mogą wyrazić swoich poglądów, ponieważ ich komentarze po prostu znikają. To tylko niektóre z nich:

„To nie jest prywatny profil i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię – nie rozumiem więc dlaczego komentarze są usuwane?”

„Wszystkich nas nie uciszycie”

W związku z dużą ilością negatywnych komentarzy post po niedługim czasie został usunięty.

https://www.facebook.com/WydzialTeologicznyUksw/posts/3811745945536601

“Przypominam ze jest to uczelnia PUBLICZNA a nie katolicka ? Jeżeli ktoś ma ochotę prowadzić średniowieczny tryb nauczania to proszę o zmianę uczelni na katolicką. Swoją drogą udostępnianie jako uczelnia publiczna postów Partii rządzącej chyba nie jest odpowiednie.. a z pewnością nieprofesjonalne.”

To jeden z komentarzy studentów. Nie trzeba było długo czekać na kolejny post uczelni w którym dyskusja jest równie dynamiczna. Ciekawe, kiedy zostanie usunięty.

Studenci uciekają

„Wydziałowego Facebook’a admin prowadzi jak swój prywatny profil. Aborcja w każdym przypadku to zabójstwo. Ktokolwiek to neguje, ma bana. Po kolejnym poście nie wytrzymałem i napisałem co o tym myślę. Również ze względu na moich przyjaciół – wiem, że myślą podobnie, ale dalej są na uczelni. Ja już nie, więc napisałem kilka słów. Reakcja? Dwukrotne skasowanie komentarza. Za trzecim razem komentarz uzbierał ponad 70 reakcji, znaczy, że dużo osób sądziło tak samo – stanęło w obronie kobiet. Myślę, że reakcji byłoby więcej, ale komentarz skasowano, a mnie i inne komentujące osoby, obdarzono pięknymi banami. Było to jak naplucie w twarz. Tylko na tyle stać administratora profilu. Na pewno nie na merytoryczną dyskusję, która już się zaczęła. Z tego miejsca, aby nie krzywdzić wszystkich wykładowców, są też tacy, którzy by dyskusję nawiązali. Jedną z takich osób jest ks. prof. dr hab. Józef Kloch. Księdza Klocha bardzo cenię, jest to wspaniały człowiek, który nieraz podejmował z nami dyskusję na naprawdę trudne tematy. Jakby każdy wykładowca był taki jak on, to nawet te przedmioty religijne byłyby wspaniałe. Niestety, tym wydziałem rządzi obłuda i pycha, na pewno nie miłosierdzie…” – komentuje były student UKSW Michał Czajkowski.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments