Wybiegaj swój gniew, czyli kolejne protesty strajkujących kobiet


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Współczesne feministki oraz popierający je mężczyźni nie odpuszczają. Tym razem strajkujący postanowili, nie wyjść, a wbiegnąć na ulicę. Tematem przewodnim jest hasło: ,,wybiegaj swój gniew”, które ma zachęcić do tej aktywności podczas protestów. Cała akcja rozpoczęła się 10, a zakończyć się ma 24 listopada o 19.

,,11 listopada w całej Polsce zwykle odbywały się biegi niepodległościowe. W tym roku biegacze nie mogą się spotkać i wspólnie świętować Wolnej Polski w sposób, który najbardziej kochamy – uprawiając sport. Jak widać, w 2020 roku sami musimy walczyć o naszą wolność, którą obecny rząd próbuje nam zabrać kroczek po kroczku…”- podano na oficjalnym wydarzeniu na Facebooku.

Bieg organizowany jest na terenie całej Polski, a osób, które deklarują się wziąć w nim udział, jest na ten moment 389, zainteresowanych natomiast- 1,2 tys. Do protestu może dołączyć każdy. Organizatorzy zachęcają do wzięcia ze sobą symboli strajku oraz fotografowania się z nimi.

Organizatorzy apelują, aby trasa, którą protestujący wybiorą sobie do biegania była widoczna na mapie i przypominała symbol protestu. Nie musi to być słynna błyskawica, ale równie dobrze może to być na przykład słowo, które oddaje uczucia uczestników.

Strajkujący wykazują się dużą kreatywnością i publikują na swoich prywatnych profilach trasy, które przebiegli. Niektórzy wybrali jazdę rowerem, co również spotkało się ze słowami poparcia. Wiele protestujących nie tylko biegało na trasie przypominającej błyskawicę, ale także spora ich ilość pokazywała swoją niechęć do partii rządzącej.

Ogólnopolski Strajk Kobiet, organizator biegu, zebrał na swoim Facebooku już ponad 400 tys. użytkowników. Jak widać Polacy są zainteresowani działaniami protestu. Od czasu uchwalenia decyzji TK strajki nie ustępują, a raczej coraz bardziej przybierają na sile.

Link do Facebooka STRAJK W RUCHU: Wybiegaj swój gniew!

Zomowcy Kaczyńskiego. Czy powinni stracić emerytury w przyszłości?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ