Wybory 2020. W Bytomiu członek komisji fałszował wybory. Grozi mu 3 lata więzienia.


8.5k
Subksrybuj nas na Google News

Członek komisji wyborczej w Bytomiu zauważył, podejrzane zachowanie u swojego kolegi z tejże samej komisji. Po sprawdzeniu okazało się że fałszował on karty wyborcze Rafała Trzaskowskiego.

PKW podała dziś rano oficjalne wyniki wyborów, podając wyniki ze 100 proc. obwodów. Andrzej Duda uzyskał – 43.5 proc., Rafał Trzaskowski – 30,46 proc, Szymon Hołownia ostatecznie uzyskał 13,87 proc. głosów, a Krzysztof Bosak 6,78 proc. poparcia

Władysław Kosiniak-Kamysz z PSL otrzymał natomiast 2,36 proc. głosów, a Robert Biedroń z Lewicy 2,22 proc.

Na dalszych miejscach znaleźli się Stanisław Żółtek (0,23 proc.), Marek Jakubiak (0,17 proc.), Paweł Tanajno (0,14 proc.), Waldemar Witkowski (0,14 proc.) i Mirosław Piotrowski (0,11 proc.).

PKW. Incydenty były ale nie miały wpływu na wynik wyborów

Na śląsku odnotowano aż 33 incydenty, ale zdaniem komisji nie miały one wpływu na wynik wyborów. Jedna z nich zakończy się bardzo niemiło dla fałszerza zasiadającego w komisji wyborczej. 4 potraktowano jako przestępstwa, 29 jako wykroczenia.

Przyłapany na gorącym uczynku

Do zdarzenia doszło w lokalu wyborczym znajdującym się w bytomskiej dzielnicy Szombierki. Mężczyźnie udało się sfałszować cztery karty – głosy zostały unieważnione.

Przedstawiciel komisji wyborczej miał stawiać dodatkowe krzyżyki na kartach do głosowania. Został przyłapany na gorącym uczynku, jak fałszował karty, na których głos oddano na kandydata Koalicji Obywatelskiej – Rafała Trzaskowskiego.

O fałszowaniu kart wyborczych policję powiadomił przewodniczący komisji. Po zamknięciu lokalu wyborczego mężczyzna zauważył, jak podczas liczenia głosów jeden z członków komisji wyborczej na karcie do głosowania, gdzie znak X postawiono przy nazwisku Rafała Trzaskowskiego, dopisuje kolejny X – tym razem przy nazwisku Stanisława Żółtka. Tak zakreślona karta do głosowania traktowana była jako nieważna.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8.5k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
2
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
3
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments