Wycieki kolejnych nieprawidłowości w sprawie Szpitala Narodowego – obiekt powstał bez umowy ws. finansowania


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kolejne kontrowersje wokół skarbonki PiSu pt. “Szpital Narodowy”, obiekt powstał prawdopodobnie bez umowy o finansowanie projektu. Obiekt coraz bardziej przypomina czarną dziurę gotówkową.

Bez odpowiedzi w sprawie podstawy budowy obiektu na Narodowym

Dziennik “Rzeczpospolita” wysłał zapytania do Kancelarii Premiera oraz spółkę która zarządza Stadionem Narodowym – PL.2012+. Od obydwu nie przyszła żadna odpowiedź.

W decyzji premiera o budowie szpitala na Narodowym możemy przeczytać że całość budowy zostanie sfinansowana z “budżetu do przeciwdziałania skutkom COVID-19”. Jednak żaden poseł ani dziennikarz nie zdołał uzyskać dostępu do tych informacji.

Podczas naszych kontroli wielokrotnie obserwowaliśmy nieprawidłowości organizacyjne, prawne i finansowe. Nie chcielibyśmy, by pojawiły się też w przypadku inwestycji tak istotnej dla zdrowia obywateli – to słowa posła Michała Szczerby, dodał że pismo premiera ws. budowy szpitala nasuwa wiele niekorzystnych pytań.

Spółka zarządzająca stadionem nie otrzyma zwrotu kosztów

Według informacji od posłów Szczerby i Jońksiego w dokumencie możemy przeczytać iż “w przypadku odmowy zawarcia przez PL.2012+ sp. z o.o. umowy dotyczącej realizacji zadań objętych niniejszą decyzją, niniejsza decyzja staje się natychmiast wymagalna” według tego zapisu spółka PL.2012+ nie będzie mogła domagać się zwrotu jakichkolwiek kosztów za używanie przez rząd i MSWiA Stadionu Narodowego bo cały projekt został zrealizowany “bez żadnego trybu”

Szpital Narodowy gigantycznym oszustwem celem ściągnięcia pieniędzy?

Minister Zdrowia dementuje urojenia Kaczyńskiego. Protesty nie zwiększają liczby zakażeń.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ