Wygrana Joe Bidena to prawdopodobny gwóźdź do trumny przyszłych rządów i prezydentury PiS-u [Felieton]


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Amerykańskie media już potwierdzają, AP, Fox News oraz CNN mówią jednogłośnie – Joe Biden 46. prezydentem Stanów Zjednoczonych. Jego zwycięstwo oznacza zmiany nie tylko w kraju ale i na świecie. Poczujemy liberalno-lewicowy wiatr który zawieje z USA. Wiatr zmian, 4 lata Bidena mogą być naprawdę rewolucyjne i pogrzebać rządy PiSu za 3 lata i 5 lat.

Biden oznacza zmiany

Wybór liberalnego demokraty oraz lewicowej wice-prezydent na pewno przyniesie wiele zmian w polityce globalnej na najbliższe 4 lata, już teraz wiemy że Joe Biden już w pierwszym dniu prezydentury wyda przynajmniej dwa dekrety. Pierwszym z nich będzie rozpoczęcie ponownej ratyfikacji USA do zielonych Porozumień Paryskich które zobowiązują kraje wysokorozwinięte do podjęcia działań na rzecz walki z globalnym ociepleniem i zerowej emisji węglowej do roku 2050. Z tych porozumień wycofał się aktualnie ustępujący prezydent Donald J. Trump a już za 74 dni – Ameryka ponownie do nich powróci, drugim dekretem ma być powołanie w trybie natychmiastowym tymczasowego sztabu w Białym Domu który ma odpowiadać za jak najszybsze wygaszenie pandemii SARS-2-Cov-19 na terenie kraju oraz za jak najszybsze opracowanie skutecznej szczepionki.

“Moja pierwsza kadencja to będzie czas na uleczenie ameryki”

“Najbliższe cztery lata, mojej pierwszej kadencji upłyną jako czas uleczenia Ameryki” podkreślał w swoim dzisiejszym przemówieniu prezydent elekt Joe Biden. “Ameryka musi stanąć ponad podziałami”. Joe Biden w swoim przemówieniu podkreślał że postara się wygasić pandemię korona-wirusa i kryzys z nią związany maksymalnie do roku po objęciu urzędu. Zapowiedział również walkę z rasizmem i mową nienawiści w mediach społecznościowych – “Powołam w ciągu roku od objęcia urzędu specjalny oddział sił specjalnych w departamencie cyber-bezpieczeństwa który będzie współpracował z firmami high-tech aby walczyć z mową nienawiści skierowaną w stronę LGBT, mniejszości rasowych oraz kobiet”. Podkreśla prezydent elekt. A to dopiero początek, wśród planowanych reform jest również reforma służby zdrowia, projekt ustawy ograniczający funkcję w kadencji prezydenta oraz wycofanie wojsk amerykankach z Bliskiego Wschodu , Kamala Harris jako pierwsza kobieta wice-prezydent mówiła w swoim przemówieniu że objęcie stanowiska VP przez kobietę w USA to dopiero początek.

Obecny polski rząd będzie miał spore problemy z liberalnym prezydentem USA

Elekcja Joe Bidena może skutecznie pogrzebać plany na 3 kadencję PiSu w latach 2023-2027. Biden jest znany ze swojej aktywnej krytyki środowisk prawicowych oraz znany jest ze swojej postawy pro-unijnej. Podkreślał na Twitterze że w krajach Unii Europejskiej nie ma miejsca na strefy wolne od LGBT oraz aktywnie popiera środowiska lewicowe. Istnieje szansa że w ciągu całej kadencji Andrzeja Dudy, ten może nie zostać zaproszony ani razu do Białego Domu na znak sprzeciwu USA wobec sytuacji politycznej w Polsce. Biden może również odmówić wizyty w Polsce w trakcie swojej kadencji, a to będzie duży cios wizerunkowy dla kraju. Istnieje również szansa na sankcje gospodarcze wymierzone w rząd Prawa i Sprawiedliwości gdyby rząd zdecydował się na radykalne kroki wymierzone w lewice w Polsce. Rząd i Prezydent od 2021 roku na pewno nie będą mieli łatwo.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ