fbpx

Wypłynął majątek Morawieckich


2 comments, 4 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Szacunkowa wartość majątku premiera Mateusza Morawieckiego i jego żony Iwony to ok. 40 mln zł – poinformował portal wp.pl.

W 2013 r. Morawiecki podpisał z żoną umowę o podziale majątku w efekcie czego część wspólnych nieruchomości trafiło do żony premiera. I ten dobytek nie znajduje się w żadnych oświadczeniach majątkowych. Morawiecki w 2019 r. w wywiadzie dla tygodnika “Sieci” tłumaczył, że podział majątku z żoną miał miejsce, ponieważ nie chciał mieć nic wspólnego z działalnością gospodarczą.

– Wszelkie nieruchomości, które były dochodowe, przejęła moja żona. Ona prowadzi działalność gospodarczą, wynajmuje nieruchomości, inwestuje – twierdził premier

Z ostatniego oświadczenia majątkowego szefa rządu (z 30 kwietnia 2020 r.) wynika, że posiada dom o powierzchni 150 m kw., położony na działce o powierzchni ok. 0,46 ha wraz z zabudowaniami gospodarczymi i zabudowaniami (domkami) letniskowymi. Jego wartość to ok. 1,9 mln zł. Ma także mieszkanie o powierzchni 72,4 m kw. o wartości ok. 1,1 mln zł.

Morawiecki ma też 100-metrowy dom. Wartość domu z zabudową i działką to 3,5 mln zł. Premier zadeklarował także posiadanie połowy własności szeregówki o powierzchni 180 metrów kw. położonej na działce ok. 400 m kw. Przybliżona wartość połowy tej nieruchomości to ok. 600 tys. zł.

Wirtualna Polska ustaliła właśnie majątek Iwony Morawieckiej.

Posiada ona m.in. dwie działki na Oporowie we Wrocławiu o łącznej powierzchni 15 ha o wartości co najmniej 12,8 mln zł, lokal użytkowy o powierzchni 226,5 m kw w kamienicy przy wrocławskim Rynku o wartości ok. 1,3 mln zł, dwa mieszkania w kamienicy przy wrocławskim Rynku (jedno o wartości ok. 700 tys. zł, a drugie – 500 tys.) i dwa mieszkania na warszawskim Mokotowie (o wartości 5,5 mln zł i 835 tys. zł).

Portal informuje, że w ramach wspólnego majątku Mateusza i Iwony Morawieckich, posiadają oni segment o powierzchni 180 m kw we Wrocławiu o wartości ok. 1,35 mln zł.

Z wyliczeń Wirtualnej Polski wynika, że łączna szacunkowa wartość nieruchomości premiera i jego żony wynosi 31 mln zł. Ponadto za nieruchomości, które Iwona Morawiecka sprzedała, wzbogaciła się o ok. 3,5 mln zł. Dodatkowo do tej sumy dodano 4,93 mln zł, które Mateusz Morawiecki zadeklarował jako zgromadzone oszczędności. W sumie, jak podaje portal, majątek Mateusza i Iwony Morawieckich wynosi ok. 40 mln zł.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 comments, 4 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
3
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
2
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
7 miesięcy temu

morawiecki orędownik socjalizmu czyli wszyscy mają mieć wyrównane szanse majątkowe i dlatego che ograbić najbogatszych na rzecz tych nieudaczników i nierobów to niech zacznie rozdawać swój majątek

prawo czy lewo?
prawo czy lewo?
7 miesięcy temu

to janosik ! zabiera bogatym,obiecuje biednym a rozdaje swoim…