fbpx

Wystartowało Radio 357 założone przez byłych dziennikarzy Trójki.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

1,25 mln streamów, 247 tys. unikalnych użytkowników- tak wyglądał start Radia 357, założonego przez byłych dziennikarzy Trójki. Żadna stacja internetowa w Polsce nie może pochwalić się takim zasięgiem. 

5 stycznia 2021, o godzinie 6:30 rozpoczęło nadawanie Radio 357. Jest to drugie radio internetowe (obok Radia Nowy Świat), które tworzą byli dziennikarze Trójki. Wśród redaktorów usłyszymy takie nazwiska jak: Niedźwiecki, Strzyczkowski, Stelmach, Łukawski i inni.

Wszyscy z nas pamiętają skandal gdy w zeszłym roku na pierwszym miejscu Listy Przebojów polskiego radia, znalazł się utwór Kazika “Twój ból jest mniejszy niż mój”. 1998 notowanie listy zostało unieważnione co spowodowało, że Niedźwiecki rozstał się z Trójką.  W październiku 2020 roku pojawiły się informacje o tym, że ma powstać autorskie radio dla bardziej wymagających słuchaczy. Trzy miesiące później Radio 357 rozpoczęło swoją działalność.

Jakimi zasadami kieruje się radio 357?

Warto zwrócić uwagę na zasady jakimi kierują się twórcy Radia 357:

  1. Żadnych partyjnych układów.
  2. Szacunek dla różnych poglądów.
  3. Żadnych reklam.
  4. To nasze wspólne radio.
  5. To może jednak bez zadęcia.

W dniu premiery, na stronie Patronite, projekt radia wspierało 18 tys. patronów, którzy wpłacili ponad 438 tys. zł aby projekt mógł wejść w życie.

Twórcy Radio 357 chcą by stacja nadawała  bez reklam, a w przyszłości chcą nadawać w paśmie FM. Finalnie na antenie mają pojawić się serwisy informacyjne, sport i  publicystyka.

Za oprawę muzyczną Radia 357   odpowiedzialny jest sam Smolik a głosami anteny zostali Dorota Kopka i  Dariusz Odija.

Jak słuchać radia 357?

Na chwilę obecną rozgłośni słuchać można na stronie internetowej Radio357.pl, TuneIN, OpenFM oraz Replaio. Radio dostępne jest również  na platformie Canal+.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
4
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ