fbpx

Z parafii w Łapanowie zniknęło 70 tys zł. Parafianie zawiadomili prokuraturę.


1.1k
Subksrybuj nas na Google News
W

ierni z łapanowskiej parafii zawiadomili prokuraturę, wymieniając przy tym nazwisko podejrzanego. Jednocześnie narasta konflikt między parafianami i nowym proboszczem. 

Portal mojlapanow.pl śledził sprawę od jakiegoś już czasu. Parafianie wcześniej zgłaszali nieprawidłowości. Konflikt z nowym proboszczem trwa. Parafianie zdecydowali się anonimowo, ale przy zachowaniu wszelkich procedur zgłosić nieprawidłowości w parafii do prokuratury.

W zawiadomieniu parafianie piszą o o popełnieniu przestępstwa. Zarzucają osobie wymienionej z nazwiska, że ta przywłaszczyła sobie 70 tys. zł, które stanowiły własność parafii w Łapanowie.

„w okresie od 14 lipca 2019 roku do 30 października 2019 wydał środki pieniężne w kwocie ponad 70 tys. zł jakie były zgromadzone na rachunku bankowym w KBS Łapanów należącym do wspólnego mienia parafialnego”.

Parafianie w zawiadomieniu informują, że pieniędzmi spłacano prywatne zobowiązania, a te fundusze były już przeznaczone na zaplanowane wydatki związane z remontami kościoła.

Redakcji mojlapanow nie udało się do tej pory skontaktować z proboszczem. Nikt nie widział go już od kilku dni.

Żródło mojlapanow.pl

Parafia Łapanów to dwa kościoły.

Kościół Parafialny wybudowany w latach 1977-1986 konsekrowany w 2001r, oraz Kościół zabytkowy św Bartłomieja Apostoła wybudowany w 1529r. W parafii mieszka 4150 osób


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1.1k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments