Złamiemy Konstytucję, bo tego wymaga sytuacja. “Nie publikować wyroku, wyciszyć protesty, przeczekać kryzys”


1 comment, 5
Subksrybuj nas na Google News

Dziennikarz RMF FM Patryk Michalski ustalił, że rząd nie zamierza drukować wyroku TK ws. aborcji. Nie publikować wyroku, wyciszyć protesty, przeczekać kryzys – to aktualna strategia rządzących wobec sprzeciwu, jakie wywołało orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji – podaje RMF FM.

Patryk Michalski ustalił też, że prezydencki projekt ustawy w sprawie prawa aborcyjnego na razie nie ma poparcia większości nawet w klubie PiS-u. Dlatego też najprawdopodobniej PiS przełożył dzisiejsze obrady o dwa tygodnie.

“Nicnierobienie” jest dla nas najlepszym rozwiązaniem – mówią nieoficjalnie politycy PiS-u. Twierdzą, że strategia już zaczyna działać, bo według nich na ulicach widać coraz mniejszą mobilizację – podaje portal rmf24.pl

Choć w teorii, wyrok Trybunału powinien być opublikowany niezwłocznie, to rządzący się tym nie przejmują. Beata Szydło nie publikowała wyroków przez wiele miesięcy i nic się nie stało. “Kiedyś opublikujemy” – wszystko na tej zasadzie. Miejmy nadzieję, że kolejna władza ośmieli się ukarać odpowiedzialnych za konstytucyjny rozbój w demokratycznym kraju w sercu Europy, w innym przypadku zagłada naszego państwa będzie nieunikniona, raczej prędzej, niż później.

źródło: rmf24.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
4 miesięcy temu

zaprotokułować do sądu przyznanie się do przestępstwa przez morawieckiego i całej ekipy rządowej żeby później ich skazać na więzienie ciężkich robót