Złe stosunki na linii Duda-Kaczyński. PiS – “Ta relacja już nie istnieje”


3 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W PiSie wielki rozłam. Kryzys zagląda partii w oczy. Podczas kiedy porozumienie i posłowie od strony Gowina chcą secesji z partii Kaczyńskiego teraz pojawiają się informacje o tragicznych stosunkach na linii rząd-prezydent

“Nie możemy mówić o czymś że coś jest chłodne jeśli nawet nie istnieje”

Ostatnia dłuższa rozmowa – 3 marca w siedzibie Biura Bezpieczeństwa. Temat rozmowy? Dymisja Jacka Kurskiego – prezesa TVP w zamian za podpisanie ustawy która gwarantowała 1.95 mld złotych dotacji na TVP i stabilne finansowanie na podobnym poziomie przynajmniej na kilka lat.

Rozmowa odbyła się w tragicznej atmosferze, po zaledwie 10 minutach rozmowy Kaczyński opuszcza pomieszczenie.

“No i na tym skończyły się bezpośrednie kontakty” – mówi osoba z Kancelarii Prezydenta.

PiS – “Wygraliśmy Dudzie 2. kadencje”

Wygraliśmy Dudzie kolejne 5 lat – mówi przedstawiciel partii PiS. Jednak Duda partią wzgardzał a sam prezydent podczas kampanii pobierał porady dyskretnie, wzgardzanego przez samego prezesa partii Marcina Mastalerka.

Kiedy ogłoszono zwycięstwo Dudy i jego drugą kadencję, prezesa Jarosława Kaczyńskiego nawet nie było na sali – prezes był wtedy na Jasnej górze. A Duda podziękował za zwycięstwo w kampanii Mastalerkowi, co wywołało spore zainteresowanie i szum w partii.

Gdy Duda odbierał certyfikację PKW o reelekcji – Kaczyński spóźnił się i przyszedł w trakcie przemówienia prezydenta. Opuścił imprezę od razu po jej zakończeniu.

Duda przeciw “Piątce dla zwierząt” i kryzys antyaborcyjny

Wieś dała Dudzie drugą kadencję – więc teraz on musi się wywiązać z tego i pomóc rolnikom. Mówi człowiek ze sztabu Prezydenta RP. Złość rolników na partię PiS była niewyobrażalna, liczebnie protesty były małe, ale jakże zaciekłe. Kierując się namowami Adrnaowskiego – prezydent zdecydował się nie podpisywać ustawy.

Na samym początku nic nie wskazywało na to że Duda powie nie ustawie PiSu dot. zwierząt. Wstępne relacje i opisy wskazywały na to że Pałac Prezydencki przychyli się rządowi – tak się jednak nie stało.

Prezydent był również za wobec wyroku Trybunału Konstytucyjnego i nowelizacji ustawy anty-aborcyjnej. Przeciwny nowelizacji był natomiast prezes partii Jarosław Kaczyński. Z projektu ostatecznie również – pod presją żony i córki wycofał się sam prezydent, i ustawa szybko została zamieciona pod dywan.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

3 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ