Zmutowany koronawirus na polskich fermach norek?


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

W związku z sytuacją wykrycia zmutowanego wirusa SARS-CoV-2 na duńskich farmach norek minister rolnictwa i rozwoju wsi Grzegorz Puda podjął decyzję o sprawdzeniu stanu zdrowia zwierząt na polskich fermach.

Minister Grzegorz Puda zobowiązał Głównego Lekarza Weterynarii do przeprowadzenia niezbędnych badań w kierunku możliwości występowania zmutowanego wirusa SARS-CoV-2 na polskich fermach norek. Jednocześnie Główny Lekarz Weterynarii będzie musiał przeprowadzić analizy ryzyka oraz ustalić ewentualne podjęcie badań diagnostycznych w kierunku występowania zmutowanego koronawirusa na fermach norek na terenie całego kraju.

Nowy zespół w Państwowym Instytucie Weterynarii PIB w Puławach

Dyrektor Państwowego Instytutu Weterynarii PIB w Puławach powołał specjalny zespół specjalistów przygotowanych do wykonywania badań, również diagnostycznych, u zwierząt gospodarskich, na wypadek pojawienia się objawów koronawirusa u hodowców i rolników. Główny Lekarz Weterynarii wystąpił do Głównego Inspektora Sanitarnego z prośbą o udostępnienie informacji czy w trakcie dochodzenia epidemiologicznego u osób zakażonych COVID-19 stwierdzono zakażenia u osób zajmujących się hodowlą norek.

Apel do właścicieli ferm

Minister Grzegorz Puda apeluje, aby właściciele ferm monitorowali stan zdrowotny zwierząt na swoich fermach i zgłaszali każdy podejrzany przypadek do Inspekcji Weterynaryjnej lub Inspekcji Sanitarnej.

Poseł PSL, Kukiz15: Hodowle norek gwarancją niższych cen wędlin.

Jakubiak do Bosaka: “Jak można takie głupoty pie….ć”


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ