fbpx

Dzieci uwięzione w domach na ferie. Terlecki do rodziców: “Narzekanie żeby narzekać”


5
Subksrybuj nas na Google News

Ryszard Terlecki był gościem w : “Radiowej Trójce”. Wicemarszałek Sejmu został zapytany o to jak ustosunkowuje się do petycji FDDS. Rodzice zaniepokojeni rygorystycznymi obostrzeniami, nazywają je wprost- przejawem dyskryminacji wobec dzieci. Terlecki twierdzi, że rodzice niepotrzebnie szukają dziury w całym.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości stwierdził, że celem rodziców jest nastawienie opinii publicznej przeciwko partii rządzącej. Absurdalny zarzut Pan Terlecki podparł argumentacją:

” Gdyby rząd ogłosił, że dzieci i młodzież powinny przebywać w domu po godzinie 16, a do godziny 16 mogą wychodzić , to mielibyśmy taką samą akcje i podobne petycje, które przekonywałyby opinie publiczną że rząd się myli. bo przed południem dzieci powinny być w domach. To jest takie narzekanie na wszystko żeby narzekać”.

Przypomnijmy, że od 28 grudnia, w związku z kwarantanną narodową wchodzą w życie obostrzenia obejmujące między innymi zakaz przemieszczana się dzieci i młodzieży do lat 16, od pon -pt w godz. 8-16.

Dzieci spędzą ferie przed telewizorem?

Obostrzenia mają wygasnąć dopiero 17 stycznia. Przed wieloma dziećmi roztacza się smutna wizja ferii zimowych. Chwilę po godzinie 16 robi się już ciemno, a co za tym idzie – mniej bezpiecznie. Wielu rodziców boi się wypuszczać swoje pociechy o tej porze, sami zaś nie mają czasu im towarzyszyć. Po zachodzie słońca nie da się “podłapać” także tak potrzebnej nam wszystkim, szczególnie w okresie zimowym witaminy D…

Rodzice postulują o wycofanie absurdalnego zakazu.

Negatywny wpływ zamknięcia dzieci w domu jest potwierdzony empirycznie. Nasze badania pokazały, iż w czasie wiosennego lockdownu (marzec-maj 2020) jedna trzecia nastolatków oceniała swój stan psychiczny jako zły. Doskwierała im przymusowa izolacja (63%) i konieczność pozostania w domu (51%) – piszą sfrustrowani rodzice.

Z ciekawością obserwujemy dalszy rozwój sytuacji. Mamy nadzieje, że rząd zdoła porozumieć się z rodzicami i złagodzi nieco krzywdzące obostrzenia wobec dzieci i młodzieży.
Link do petycji znajdziecie TUTAJ

Kolejny Szpital Tymczasowy który nie działa. Warty 42 miliony szpital nie przyjął ANI JEDNEGO PACJENTA


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
3
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ