,,Ja też nienawidzę tego Kościoła, który stał się ladacznicą polityczną”- mocne słowa katolickiego duchownego.


5
Subksrybuj nas na Google News

Ojciec Adam Szustak to katolicki zakonnik, który wypowiada się na swoim kanale na You Tube pod nazwą ,,Langusta na Palmie”. Kanał ma już ponad 700 tys. subskrybcji. Filmik o tytule ,,Co myślę o wyroku trybunału i sytuacji w Polsce” znalazł się na pierwszym miejscu w karcie na czasie. ,,Jestem zdecydowanie przeciwnikiem wszelkiej aborcji”- już na początku powiedział duchowny. Jednak jego zdaniem protesty są potrzebne, aby zmienić kościół, który nie jest ewangeliczny. Zakonnik twierdzi również, że w takiej formie, w jakiej dzisiaj funkcjonuje polski kościół, musi on runąć. Jego zdaniem gniew protestujących często jest słuszny, ale źle ulokowany oraz źle wyrażany.

Ojciec Szustak podkreślił, że chociaż sam zdecydowanie nie namawia nikogo do dokonania aborcji, jednak w jego opinii takich tematów nie można respektować ani prawem, ani polityką. ,,To się nigdy nie uda”- stwierdza. Dochodzi więc do wniosku, że jeżeli ktoś chce dokonać aborcji, zrobi to niezależnie od polskiego prawa. Dlatego jak sam oświadczył, nie interesują go decyzje rządu.

Zakonnik zastosował apel do chrześcijan. ,,My jako chrześcijanie powinniśmy dać protestującym ciepłą herbatę, bo zimno jest na dworze”- powiedział. Namawia również do pomocy niepełnosprawnym, ponieważ jak sam określił ,,rząd ma ich w dupie”.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
12
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ