fbpx

Kiedy stop – lossy nie ograniczają strat na rachunku?


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Biorąc udział w rynkowej grze inwestorzy stosują różne narzędzia i metody. Jednym z podstawowych sposobów na ograniczenie strat jest korzystanie ze zlecenia typu stop loss. Jest to zlecenie o charakterze obronnym, które pozwala zmniejszyć poziom ryzyka i zachować wypracowany zysk. Okazuje się, że ochrona kapitału jest dużo trudniejszym zadaniem od samego zarabiania pieniędzy. Jest to bolączka wielu inwestorów, którzy zarobili sporo pieniędzy, ale potem stracili je w bardzo głupi sposób. Czy istnieją jednak momenty, gdy nie warto stosować zlecenia stop – loss?

Czym jest zlecenie typu stop loss?

Stop – loss to nazwa automatycznego zlecenia, które zamyka pozycję natychmiast po przekroczeniu przez kurs danego aktywa wartości granicznej. O tej wartości decyduje sam inwestor, który ustawia zlecenie. Jest to element składowy każdej poważniejszej strategii, która jest ma ograniczyć straty. Zlecenie stop zmniejsza ubytek kapitału, który mógłby mieć miejsce, gdyby pozycja zajęta przez inwestora cały czas była otwarta i przynosiła straty. Wychodzenie z pozycji jest równie ważną sztuką co rozpoczynanie transakcji, a nawet bywa ważniejsze, ponieważ wielu inwestorów nie pilnuje realizacji planu licząc na większe zyski niż te zakładane na starcie.

Gdzie najlepiej jest przetestować różne rodzaje zleceń?

Posiadanie wiedzy na temat rodzajów zleceń to dopiero początek. Równie ważne jest przetestowanie tych rozwiązań w praktyce. Najlepiej zobaczyć działanie różnych zleceń w wersji demonstracyjnej, dzięki czemu nie będzie z tym problemów na rynku kasowym. Jest to opcja polecana przede wszystkim początkującym inwestorom. Ci bardziej doświadczeni potrzebują bardziej złożonych narzędzi, które powinny spełniać ich wymagania. Korzystanie z usług brokera daje olbrzymie możliwości na rynku, pozwala lepiej dostosować metody pracy i warsztat do konkretnej strategii. Jeśli chcesz rozpocząć współpracę z jednym z najlepszych graczy na rynku walutowym, to przejdź do strony poświęconej inwestowaniu na rynkach finansowych.

Dlaczego stop – loss nie ogranicza strat?

Bywają sytuacje, gdy ustawienie zlecenia ograniczającego straty wręcz jest ich gwarantem. Dzieje się tak, gdy po otwarciu pozycji nastąpi zupełne odwrócenie trendu i zlecenie stop straci zupełnie sens. Dla mechanizmu stop – loss największe znaczenie ma cena rynkowa instrumentu niż cena po której inwestor kupił dany walor. Innym scenariuszem, który będzie niekorzystny dla inwestora to działanie dużych graczy. Mogą oni podejrzeć poziomy na których mniejsi inwestorzy pozakładali stop-lossy i zacząć fluktuacje, które mają wyrzucić ich z rynku.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments