fbpx

Mateusz Morawiecki: Wzrost bezrobocia na poziomie 0%. “Nie ma się czym martwić, sytuacja opanowana”


7

Premier Mateusz Morawiecki podczas jednego z paneli forum organizowanego w Warszawie przez zrzeszającą 200 największych firm w Polsce Association of Business Service Leaders mówił o stanie polskiej gospodarki w czasach kryzysu wywołanego przez epidemię koronawirusa. Zapewniał, że nasza gospodarka ma się dobrze, a bezrobocie nie wzrasta. Jednym słowem – Nie ma się czym martwić, sytuacja opanowana.

Wzrost bezrobocia na poziomie 0%

Można powiedzieć, że wzrost bezrobocia wynosi dziś w Polsce 0 proc. W innych krajach wzrosło ono nawet o 2-3 proc. i globalny łańcuch dostaw został znacząco zachwiany. Polska jest teraz w o wiele lepszej kondycji niż inne kraje. Jest to możliwe dzięki naszej szybkiej reakcji. Jest to możliwe również dzięki naszemu hojnemu pakietowi płynnościowemu. Zareagowaliśmy na kryzys bardzo szybko a ponadto działamy cały czas. Nasz kapitał ludzki jest do tego bardzo dobrze wykwalifikowany. Dla szerszej opinii publicznej, żeby zwiększyć świadomość kryzysu i zmniejszyć poczucie kryzysu oraz sprawić, żeby więcej inwestowano, przygotowaliśmy szeroki pakiet fiskalny w oparciu o 10 procent PKB. – przekonywał Premier.

„Także w erze przed koronawirusem byliśmy numerem 3 w Europie w bezpośrednich inwestycjach zagranicznych, a teraz jesteśmy numerem 1 za pierwsze 4 miesiące roku, w którym panuje koronawirus” – dodał w swoim wystąpieniu Morawiecki.

Czytaj także: Funkcjonariusze z Łodzi żądali odsłonięcia genitaliów przypadkowych osób. Jest odpowiedź Policji.


GAZETA PLUS.PL – Jesteśmy tu dla Was! Komentujcie i udostępniajcie!!!


źródło: se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments