Ministerstwo sprawiedliwości składa wniosek do ministerstwa rodziny o podjecie działań w sprawie wycofania się z konwencji antyprzemocowej.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Dziś w poniedziałek Zbigniew Ziobro “Złożyłem formalny wniosek do resortu rodziny o podjęcie działań nad wypowiedzeniem tzw. konwencji stambulskiej”

Burza w szklance wody. Nawet tej wody jest niewiele. Ziobro składa wniosek do swojej koleżanki minister w tym samym rządzie. W mediach narodowych aż wrze. Mam wrażenie jakbyśmy już wymówili konwencje antyprzemocową, a to tylko przesłane dokumenty z jednego do drugiego ministerstwa. To wszystko wygląda śmiesznie i pachnie jakąś zasłoną, która będzie tylko potrzebna przed bardzo poważnym problemem.

Ziobro na konferencji prasowej mówił, że środowiska lewicowe, związane z PO “wiele mówią” ws. przemocy wobec kobiet, ale “mało działają”. – Podczas swoich rządów, mieli w głębokim poważaniu to, czy kobiety są ofiarami przemocy, czy ofiarami gwałtów – mówił minister sprawiedliwości.

Mamy kolejnego wroga – Ideologia płci

Podkreślał, że w Polsce “jest wyższy poziom ochrony kobiet niż zawarty w konwencji”, która ma “drugą część, która dotyczy ideologii, która uderza w interesy kobiet i interesy rodziny”. – Ideologia ta sprowadza rolę płci nie do płci biologicznej, ale do zaprzeczenia znanej od zawsze klasyfikacji dzielącej mężczyzn i kobiety. Sprowadzą ja do płci kulturowej. Ideologii, która kwestionuje rodzinę, małżeństwo, kulturę, religię, upatrując w tych instytucjach główną przyczynę przemocy i patologii. To jest oczywista nieprawda i zbiór postulatów, który jeśli zostałby realizowany, to przyczyniłby się do wzrostu patologii, wzrostu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej – mówił minister sprawiedliwości, dodając, że niektóre elementy konwencji “są sprzeczne z polską konstytucją”.

Dziś tylko kilka godzi wcześniej rzecznik prasowy Morawieckiego – “nie ma oficjalnej decyzji”

Polska ma bardzo dobrze funkcjonujące prawo chroniące kobiety – podkreślił gość Tomasza Machały. Jak dodał, w tej chwili “nie ma oficjalnej decyzji ws. konwencji stambulskiej”. – mówił Michał Dworczyk, rzecznik prasowy rządu.

Wiele osób zwraca uwagę na problem, że pod zapisami o absolutnie słusznej sprawie, jaką jest obrona praw kobiet, są przemycane pewne ideologiczne zapisy – powiedział Dworczyk.

Co znajduje się w konwencji?

W konwencji znajduje się zapis, że kultura, zwyczaje, religia, tradycja czy tzw. “honor” nie będą uznawane za usprawiedliwienie dla wszelkich aktów przemocy objętych jej zakresem. Konwencja określa również tzw. płeć społeczno-kulturową, która oznacza społecznie skonstruowane role, zachowania, działania i atrybuty, które dane społeczeństwo uznaje za odpowiednie dla kobiet lub mężczyzn.

Mam wrażenie że cała ta rozpętana heca jest tylko po to aby przykryć jakieś poważne problemy gospodarcze, które zaraz nadejdą.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments