Polacy za granicą rzucają paszportami! Rząd sprawia, że zapłacą horrendalny haracz! “Morawiecki oszalał”


18 comments, 12
Subksrybuj nas na Google News

Rząd Mateusza Morawieckiego wprowadza skandaliczne prawo, które obejmie Polaków zarobkujących poza terenem Rzeczpospolitej. W przyszłym roku mają wejść w życie nowe zasady dotyczące opodatkowania dochodu wypracowanego za granicą. Polacy za granicą uważają, że to skandal. “Nie będę miał wyboru. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie – nie będę miał wyboru. Zrzeknę się polskiego obywatelstwa!” – mówi nam Pan Piotr, Polak pracujący w Niemczech od pięciu lat.

Polaków pracujących za granicą oburza zapowiedź likwidacji obowiązującej od 2008 roku ulgi abolicyjnej. Jak poinformował portal Money.pl, w samym Wydziale Konsularnym i Polonii Ambasady RP w Hadze od początku roku złożono już 74 wnioski o zrzeczenie się polskiego obywatelstwa. W styczniu aż 77 Polaków oddało polskie paszporty! Zagrożeni czują się Polacy pracujący w Irlandii, Wielkiej Brytanii, Austrii, Norwegii, Belgii czy Holandii. Istnieje realna obawa, że będą musieli zapłacić podwójne podatki.

Wielu polskich rezydentów uzyskujących dochody w tych krajach (m.in. marynarze, pracownicy delegowani) będą musieli zapłacić podatki również w Polsce – mówi w rozmowie z Money.pl doradca podatkowy Mariusz Makowski.

Rząd zniesie ulgę abolicyjną!

W uldze abolicyjnej chodzi o to, by uniknąć podwójnego opodatkowania w przypadku, gdy osoba uzyskuje dochody w kraju innym, niż jest rezydentem. Ogółem dochody zagraniczne są wykazywane w zeznaniu, a podatnik może go odliczyć od podatku polskiego.

Zniesienie ulgi sprawi, że tę różnicę trzeba będzie zapłacić. Problem dotknie głównie pracowników sezonowych, których dochód mieści się w kwocie wolnej od podatku. Przykładowo, w Wielkiej Brytanii to 11 tysięcy funtów, a więc ponad 50 tysięcy złotych. Przy istniejącej uldze podatnik nie płaciłby, po jej zlikwidowaniu – będzie musiał zapłacić w Polsce aż 17-procentowy podatek od tego dochodu!!!

PiS: Nie będzie tak źle

Ministerstwo Finansów informuje, że ulga abolicyjna nie zniknie całkowicie, projekt zakłada wprowadzenie limitu odliczenia w wysokości 1360 złotych. Ale to polskich rezydentów nie uspokaja.

W projekcie zmian do PIT, który niedawno został zaprezentowany przez MF ulga abolicyjna została praktycznie zlikwidowana. Jej maksymalna kwota ma wynosić 1360 zł, co odpowiada dochodowi 8 000 zł. Jeśli przepisy wejdą w życie to w przyszłym roku podatnicy, którzy pracują w krajach z metodą kredytową i zarabiają powyżej tej kwoty, zapłacą większy podatek niż w roku bieżącym – mówi Marek Gadacz.

Według szacunków, dzięki zmianom w uldze abolicyjnej, polski budżet zostanie zasilony o – bagatela -210 mln złotych rocznie!!!!

O sprawie poinformował poseł Platformy Obywatelskiej Sławomir Nitras, który walczy ze skandalicznymi działaniami władzy.

“Rząd dodaje do ustawy jedno zdanie i tym samym każdy pracujący za granicą zapłaci najpierw podatek np. w Anglii czy Irlandii czy Norwegii, a potem drugi raz będzie musiał płacić podatek w Polsce. Rozbój w biały dzień. To może dotyczyć nawet miliona Polaków. Pieniądze przysyłane dotąd rodzinie zabierze teraz budżet. Bal się skończył. PiS łupi teraz każdego bo pieniądze się skończyły. Będziemy robić wszystko aby te przepisy nie weszły w życie.”

Rząd dodaje do ustawy jedno zdanie i tym samym każdy pracujący za granicą zapłaci najpierw podatek np. w Anglii czy…

Opublikowany przez Sławomira Nitrasa Środa, 7 października 2020

źródło: facebook.pl, crowdmedia.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

18 comments, 12

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
5
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
4
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
4
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
19
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Rys
Rys
11 dni temu

,, Miniaturka kraju, gdzie ten co ciężko pracuje, musi od ust sobie odejmować dla niedołęgów ”
S. Wokulski w powieści B. Prusa ,,Lalka”

felicita
felicita
Odpowiedź do  Rys
11 dni temu

nie uwazam ze Polacy mieszkajacy w polsce sa nie dolegami , uwazam ze Ci co pojechali za granice sa nimi bo nie potrafia sobie poradzic w Polsce i znależć pracy 🙂

NATALIA
NATALIA
Odpowiedź do  felicita
10 dni temu

MASZ ZDROWO POPIEPSZONE POD BERETEM

Magda
Magda
Odpowiedź do  NATALIA
6 dni temu

Podpinam się pod twoją odpowiedzią

szadou
szadou
Odpowiedź do  felicita
10 dni temu

Masz prawo do swojej opinii. Ja wyjechalem bo 15 lat temu widzialem ze ten kraj to jakis zart. Codziennie gratuluje sobie mojej decyzji.

Dawid
Dawid
Odpowiedź do  felicita
10 dni temu

Mój szef w Polsce miał 12 pracowników, obroty na poziomie 1-1,5 miliona miesięcznie a ludziom dawał pensję minimalną, za którą na samodzielne mieszkanie nie starczało. Teraz mam również minimalną a starcza na utrzymanie ,wakacje i jeszcze idzie odłożyć bez zaciskania paska.

Edward
Edward
Odpowiedź do  felicita
9 dni temu

Tak właśnie twierdzą nieudaczniczy. Ktoś, kto wyjeżdża do obcego kraju, przeważnie bez znajomości języka i musi sobie poradzić od zera jest dla Ciebie nieudacznikiem? Jakim to trzeba być uzdolnionym w zapamiętywaniu tekstu, żeby go powtórzyć na egzaminie, zdobyć kartonik na którym jest napisane “dyplom” I z tego powodu czuć się zwycięzcą życia? Gdzie się człowiek nie rozejrzy, to nic nie działa, a te głupki z dyplomami myślą, że są sprytni i zaradni.

Jjjjj
Jjjjj
Odpowiedź do  felicita
9 dni temu

Przynajmniej mnie na wszystko stac a ty na kredytach jedziesz i zap…
Dalasz za3 tys brutto

Jestesidota
Jestesidota
Odpowiedź do  felicita
9 dni temu

Wez rozped, wychyl glowe, i jebnij w mur darmozjadzie, zyjacy na nasz koszt, ciezko pracujacych, ludzi.

Last edited 9 dni temu by Jestesidota
Marta
Marta
Odpowiedź do  felicita
9 dni temu

Ale ty (celowo z małej) głupia. Pracę w PL by znaleźli ale za głodową stawkę. 2500 wypłaty a wynajem mieszkania 1500 i więcej. A gdzie reszta?

Tom
Tom
Odpowiedź do  felicita
8 dni temu

Tęczowy chłopaczku pewnie D…. zarabiasz bo ja ciężką pracą

Kasia
Kasia
Odpowiedź do  felicita
8 dni temu

Ale nie wyszscy Polacy wyjechali za praca do innych krajow !!!!

Ciekawski
Ciekawski
11 dni temu

Pracuje na stałe w Holandii, place podatek od dochodów 37,5% Czy rząd Polski zwróci m nadpłatę?

dorota
dorota
11 dni temu

ktoś musi finansować te 500+. oddawajcie forse dla nierobów

NATALIA
NATALIA
10 dni temu

DLA NIEROBÓW NA 500 PLUS BĘDĄ LUDZIE PŁACIĆ , KTÓRZY ABY CO KOLWIEK W ZYCIU MIEĆ WIDZA CZĘSTO RODZINĘ RAZ DO ROKU NA URLOPIE.A ŁANIE LEZA I RODZA I PIERDZĄ W STOŁKI CHORE.

Dawid
Dawid
10 dni temu

Rząd polski swojego czasu namawiał o przenoszenie swoich składek emerytalnych do polski. Skoro można w jedną stronę to można i w drugą. ZUS zbankrutuje i wyjdzie im pazerność bokiem.

lolo
lolo
6 dni temu

Problem jest jeszcze inny – owszem pracują za granicą i tam płacą podatki tylko potem schorowani wracają do kraju i leczą się w Polsce za friko, czyli pozostają na naszych garbach – nie dość, że utrzymujemy rodzimych nierobów to jeszcze dorzucani są rodzimi cwaniacy pracujący za granicą hihihihi!!!!!!! strach się bać hihihihi!!!!! kto jeszcze wskoczy na nasze plecy

Maria
Maria
Odpowiedź do  lolo
19 godzin temu

Jezeli pracuja w Unii, placa miesieczna skladke ubezpieczenia zdrowotnego. Bedac w Polsce, leczenie bedzie pokrywane z tej puli. Pracujac za granica, stac cie bedzie rowniez na prywatnego lekarza.