fbpx

Polak potrafi! Podatek Morawieckiego nie obejmie alkoholu… Przynajmniej niezupełnie


6
Subksrybuj nas na Google News

Nowy rok przynosi kilkanaście nowych podatków. Między innymi słynny “podatek” od małpek. W związku z tym, producenci alkoholu postanowili dostosować prawo Morawieckiego do realiów panujących w Polsce. Typowe małpki będą faktycznie droższe, jednak gdy skusimy się na trochę większy litraż, zapłacimy już tyle samo, co w zeszłym roku. I ani jedna złotówka więcej nie spłynie do rozwiązłego budżetu państwa PiS.

Zgodnie z założeniami, nowa danina miała przynieść budżetowi 25 zł od litra 100 proc. alkoholu, czyli ok. 3 złote od każdej małpki sprzedanej w sklepie. Jednak Mateusz Morawiecki przekonywał, że podwyżka wynika z troski o zdrowie Polaków i doprowadzić do spadku sprzedaży.

Państwo nie doceniło jednak pomysłowości Polaków. Na rynek sprzedaży trafiają właśnie małpy, czyli alkohol w butelkach 0 pojemności 350 ml w cenie porównywalnej z ceną małpek sprzed wprowadzenia podatku.

Pozostanie wybór. Kupić mniejszą MAŁPKĘ i oddać więcej państwu PiS, albo trochę większą MAŁPĘ, dając pstryczka w nos Mateuszowi. Do Was należy wybór! 🙂


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments