fbpx

płk. Mazguła. Ostry apel do żołnierzy: Wzywam Was do poszanowania naszej Konstytucji i do służby społeczeństwu państwa obywatelskiego.


27 comments, 33 Udostępnienia

Pułkownik Adam Mazguła widząc co dziś dzieje się na ulicach Warszawy , kiedy widać armie policji i żandarmerii wojskowej, postanowił zaapelować do swoich kamratów.

Adam Mazguła – Pułkownik dypl. rezerwy, mgr, inż. były dowódca JW, kierował odbudową Babilonu w Iraku. Harcmistrz ZHP. Prezes Stowarzyszenia TARCZA.

Pan Pułkownik zwrócił się do żołnierzy i funkcjonariuszy policji przypominając im w jakim celu zostali powołani i do czego zobowiązuje polski mundur. Nie szczędzi słów krytyki aktualnie rządzącym i uświadamia zwracając się do żołnierzy i funkcjonariuszy że “Musicie być świadomi, że wychodząc na ulice z bronią przeciwko obywatelom, chociaż byłby to tylko gaz, staniecie się oprawcami, niczym okupanci”.

Zarzuca współpracę służb porządkowych z organizacjami faszystowskimi wykorzystywanymi przez rząd do dyskredytowania ruchów prodemokratycznych, oraz przymykania oka na bezprawne używanie siły w stosunku do nich i demonstrujących.

Zadaje pytanie “Komu służycie, jeśli nie nam, społeczeństwu? Czy jest to niszczyciel Polski Jarosław Kaczyński, czy przestępca generalny Zbigniew Ziobro, czy może partyjny generał faszysta Jarosław Szymczyk?

Pułkownik przypomina że służba polega na służeniu społeczeństwu a nie jakiejkolwiek partii politycznej. Wzywa do

Koleżanki i koledzy, władza szykuje rozlew polskiej krwi przy Waszym udziale. Wzywam Was do poszanowania naszej Konstytucji i do służby społeczeństwu państwa obywatelskiego.Wzywam Was, do odrzucenia dyktatury Jarosława Kaczyńskiego.Adam Mazguła

“Zdejmij mundur, przeproś matkę”

To hasło często możemy usłyszeć na protestach, które trwają już dziewiąty dzień. Liczę, że to hasło też przemówi do rozsądku funkcjonariuszy.

Pełny tekst apelu płk. Adama Mazguły

Koleżanki i koledzy żołnierze, funkcjonariuszki i funkcjonariusze policji,

W państwie demokratycznym władza nie jest partyjnym właścicielem obywateli, nie dyktuje im, jak mają żyć. To dyktatura pokazuje życiowe wzorce swojego nikczemnego lidera i wymusza pożądane zachowanie w całym społeczeństwie.

Tam, gdzie obowiązuje Konstytucja przyjęta w drodze referendum przez cały naród, władza spełnia służebną funkcję wobec obywateli.

W takim państwie ten, kto nosi mundur, jest na służbie. Jeśli nosicie na nim polskie oznaczenia, to znaczy, że służycie Rzeczypospolitej Polskiej, a właściwie narodowi polskiemu. Wtedy służycie wszystkim obywatelom zamieszkującym nasz kraj, takim, jakimi są, ze swoim językiem, historią, kulturą, nauką. Służycie Polakom obdarzonym swoją dumą narodową, religią, uznanymi bohaterami, ale i tym, którzy obnoszą się ze swoimi wadami i przywarami, z których nie koniecznie jesteśmy dumni. Całemu narodowi, niskim i wysokim, kobietom i dzieciom, katolikom, prawosławnym czy niewierzącym, niezależnie od preferencji seksualnych i światopoglądu. Wszystkim Polakom, a nie tylko tym, których wskaże jakiś partyjny kacyk.

Żołnierze, funkcjonariusze,

Szczęśliwy czas pokoju spowodował, że tylko ludzie starsi rozumieją zagrożenia płynące ze zmieniającej się sytuacji w świecie. Rodzą się nowe reżimy, które odpowiednio obudowane propagandą zyskują poparcie społeczne.Przypomnę, że faszyzm, czy stalinizm, zanim stały się ludobójcze, były akceptowane przez wyborców.

Dzisiaj pandemia coronawirusa pustoszy naszą ziemię. Jest oczywiste, że Wasze zaangażowanie w służbę jest teraz bardzo potrzebne, a nawet niezbędne.

Problem jest jednak w tym, że wyprowadza się Was na ulice nie w obronie społeczeństwa, któremu służycie. Władze wykorzystują Was do działań wątpliwych prawnie, a część z Was poczuła zadowolenie z opresyjnych działań w stosunku do społeczeństwa i cieszy ich bezkarna przemoc wobec pokojowo protestujących w obronie swoich praw, nawet kobiet.

Zabieranie ludziom ich konstytucyjnych praw, jest możliwa tylko czasowo, po wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego.Nasza Konstytucja, prawo podstawowe naszego narodu przewiduje stan wojny, stan wyjątkowy i stan klęski. Nie ma możliwości odebrania ludziom wolności obywatelskich inaczej jak poprzez tę drogę. Tymczasem rządzący powołują się na niekonstytucyjną ustawę poprzedników i kpią sobie z praw obywatelskich Polaków. Jednak wobec olbrzymiej skali protestów w całym kraju, władza nie podejmuje dialogu z protestującymi, którzy czują się skrzywdzeni, tylko wysyła Was do stosowania siły. Represji w obronie swoich reżimowych idiotycznych zarządzeń, olbrzymiej skali oszustwa, złodziejstwa, pychy władzy i agresji propagandowej i religijnej.

Władze w obronie swoich przywilejów, pod pretekstem walki z pandemią, ogłoszą jeden ze stanów nadzwyczajnych. Nie dyskutują z protestującymi, tylko waszymi rękami, chcą wymusić posłuszeństwo, a buntujących się pozamykać w miejscach odosobnienia i zaszczuć, jako wrogów ludzi.

Musicie być świadomi, że wychodząc na ulice z bronią przeciwko obywatelom, chociaż byłby to tylko gaz, staniecie się oprawcami, niczym okupanci.

Polacy właśnie tracą pracę, może zdrowie najbliższych, poczucie bezpieczeństwa i zaufanie do władz. Dla wszystkich to rodzaj szoku, nowa i niekomfortowa sytuacja. Jednak władza, wiedziała, że zbliża się pandemia i miesiącami, zamiast przygotowywać się do ochrony zdrowia Polaków, przygotowywała system represji politycznych i podział wpływów między swoje koterie.

Pomyślcie sami.

Na lekarzy przygotowano ustawę o represji i wyprowadzono bezpodstawnie miliony złotych przeznaczone na zdrowie w prywatne ręce, nie dokonano żadnych, powtarzam żadnych przygotowań na II turę pandemii.

Natomiast dokonano pilnych zakupów gazu pieprzowego i wyposażenia do stosowania przemocy wobec społeczeństwa.

Nie będę przytaczał już istniejących przykładów kompromitacji polskiego munduru przez ludzi, którzy reprezentują partyjny dyktat, a nie służbę społeczeństwu. Wysyp takich przykładów powoduje szok społeczny i pytanie:

Komu służycie, jeśli nie nam, społeczeństwu?Czy jest to niszczyciel Polski Jarosław Kaczyński, czy przestępca generalny Zbigniew Ziobro, czy może partyjny generał faszysta Jarosław Szymczyk?

Dzisiaj zdarza się, jak w Warszawie, że policja współdziała z nazistami przeciwko protestującym. Niejaki Bąkiewicz – kościelny faszysta zrzucił z kolegami ze schodów kościoła kobietę przy akceptacji policjantów, którzy nie reagowali.

Mamy dziesiątki przykładów, że policją w terenie kierują dzisiaj działacze PiS i Ordo Iuris.To, na czym polega przestrzeganie prawa, kto musi, a kto nie?Czy jest jakiś katalog posortowanych ludzi i policja wie, co ma, od kogo wymagać, kto może nie przestrzegać prawa, a kto ma być traktowany ze szczególną opresyjnością?

Ci, którzy wysyłają Was na ulice dla represji obywateli, z którymi władza nie chce rozmawiać, są oprawcami Polaków. Jednak i Wy wykonując ich represyjne rozkazy, stajecie się takimi samymi oprawcami.

Czy jesteście pewni, że za to działanie nie będziecie osądzeni i skazani?

Jak myślicie, czy to chodzi jeszcze o walkę z coronawirusem?

Jarosław Kaczyński, który faktycznie w sposób nieograniczony rządzi Polską, stwierdził, że raz zdobytej władzy nie odda nigdy, chyba że jako trupa wyniesie się go z gabinetu.

Koleżanki i koledzy żołnierze, funkcjonariuszki i funkcjonariusze policji,

żyjemy w trudnym czasie, po którym nic już nie będzie takie same. Jednak nie da się żyć inaczej jak w zgodzie.

Służycie pokojowi w kraju, a więc współpracy, wzajemnemu zrozumieniu, a nie partyjnym podziałom i budowaniu barykad nienawiści.

Nie jesteście ramieniem partyjnej represji reżimu, ale od troski o każdego obywatela Rzeczpospolitej.Każdy żołnierz czy funkcjonariusz poprzez służbę w mundurze z narodowymi symbolami państwa służy Rzeczpospolitej Polskiej i stoi na straży jej Konstytucji.

Każdy, kto łamie konstytucyjne zapisy, kto publicznie ubliża narodowi Polskiemu i obala jej porządek prawny, jest wrogiem Polski. Powinien on być traktowany jak wróg naszej państwowości.

Dzisiaj, wszyscy, którzy noszą polskie mundury, powinni się zastanowić, komu służycie, jeśli nie społeczeństwu?Czy nie powinniście zamienić te mundury na garnitury najemników partyjnych?

Wtedy zdejmijcie orzełki ze swoich czapek i plakietki polskiego państwa.

Koleżanki i koledzy, władza szykuje rozlew polskiej krwi przy Waszym udziale. Wzywam Was do poszanowania naszej Konstytucji i do służby społeczeństwu państwa obywatelskiego.Wzywam Was, do odrzucenia dyktatury Jarosława Kaczyńskiego.Adam Mazguła

Koleżanki i koledzy żołnierze, funkcjonariuszki i funkcjonariusze policji,W państwie demokratycznym władza nie jest…

Opublikowany przez Adam Mazguła Piątek, 30 października 2020

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

27 comments, 33 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
12
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
5
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
6
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
6
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
6
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
112
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
8
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
PAWEL
PAWEL
1 rok temu

Pierdol się komunistyczny śmieciu. Z wojskowym “pozdrowieniem” przekazuję ci: WYPIERDALAJ!

tomaszek
tomaszek
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

pawelku a ty wiesz ko jest twoim tatusiem bo mamysia po nocnym parkingu moze kolejnosc kierowcow pomylic

***** ***
***** ***
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

Pawełek widzę że mamy jednego trolla który lize kaczy kuper…wiesz co gościu idz pobaw się jajami swojej matki….

CZAKI
CZAKI
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

A cóż to za Gaweł ?

Kun
Kun
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

Dobrze mowisz Pawel. Bohater sie obudzil. Gnida komunistyczna

Polak
Polak
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

Pawle- Chamie!
Pocztaj może się czegoś nauczysz.
Chociaż w chamstwie jesteś bardzo zaawansowany.
Istotą chamstwa jest brak empatii, czyli brak umiejętności wyczucia sytuacji w jakiej znalazł się drugi człowiek. Chamstwo to brak zahamowań w zadawaniu ludziom bólu.
Są tacy, którzy nie wiedzą czym jest chamstwo, a czym poczucie taktu i wysokiej kultury / do takich należysz /
Innymi słowy brak zahamowań, przekraczanie granic dobrego wychowania.

PAWEL
PAWEL
1 rok temu

Ej, ty załgana, michnikowska szumowino… kto wyszedł z bronią do obywateli? Idź lepiej apeluj do alimenciarzy z KODu,, którzy płacili ci kieszonkowe, żeby spłacili długi. Wsadź sobie w swoją sowiecką dupę i brązowe buciki te swoje górnolotne komentarze. Poruchałbyś pewnie te biedne dzieci spędzone na ulice przez śmierdzące potem i szczynami potomkinie UBeków, jebany zwyrodnialcu. No to może się zdziwisz, ale żołnierze młodego pokolenia mają w dupie ciebie i waszych chlebodawców z Czerskiej czy skąd tam jeszcze ich macie. Patrzą na was z obrzydzeniem i czekają tylko na dzień by zobaczyć was przed sądami a następnie dyndających na gałęzi. Takie… Czytaj więcej »

tomaszek
tomaszek
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

przestan walic gruche bo ci dekiel urwie.Juz teraz masz wielkie luzy

Realista
Realista
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

Jesteś gnojem i daruj sobie te plugawe wypociny.

Sławek
Sławek
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

W 1980 miał 24 lata. Jeżeli wyszedł z Bronią – to może pod rękę.

free-dom
free-dom
Odpowiedź do  Sławek
1 rok temu

Co ty człowieczku wiesz, kto w stanie wojennym (od 13.12.1981) i w jakim wieku chwytał za broń? Czy może aż tak dobrze znasz pana “pułkowniczka”, że nie wiesz, że jako podchorąży chwycił za broń przeciwko Polakom?

Sławek
Sławek
Odpowiedź do  PAWEL
1 rok temu

Co on Ci zrobił???

Bebe
Bebe
1 rok temu

Poziom artykułu zasmucający-skrot od pułkownika to zdecydowanie nie pułk. ???

2 56777
2 56777
1 rok temu

PANIE Pułkowniku, lepiej odnieś się do stosowania przymusowych szczepionek. Oby wojsko było za ludem bo inaczej będziecie musieli strzelać

***** ***
***** ***
1 rok temu

Ej wazony, skrót od pułkownik to płk. A poza tym to ***** *”*

***** ***
***** ***
1 rok temu

Jebać PiS

Nowak bez zegarka
Nowak bez zegarka
1 rok temu

Mazgula to ten nasz scout ze stanu wojennego. Upierdolili emerytke to zaczyna szvzekac. Do budy psie

arbuz
arbuz
Odpowiedź do  Nowak bez zegarka
1 rok temu

to on jeszcze zyje myslalem ze umarl

Polak
Polak
Odpowiedź do  arbuz
1 rok temu

Prawdziwy z Ciebie ARBUZ

Polak
Polak
Odpowiedź do  Nowak bez zegarka
1 rok temu

Jesteś chory z nienawiści.
Analfabeto pulkownika ta ustawa nie dotyczy.
Poczytaj ustawę ze zrozumieniem.

Dorcia
Dorcia
1 rok temu

Płk popraw

Likaon
Likaon
1 rok temu

Jeśli ktoś posłucha tego apelu to już powinien złożyć mundur. Żołnierz odpowiada za swoje decyzje. Później zjawi się płk Pierdóła ze swoim apelem i też ktoś go ma posłuchać jak tresowana marionetka. Pan płk też był taki mądry w latach socjalizmu czy wtedy brakowało świadomości?

Warszawiak
Warszawiak
1 rok temu

Mazgula. Naprawdę? Takich już macie bohaterów? Przecież to ubek pierwszego sortu.

kubnik
kubnik
1 rok temu

Hipokryta

Konrad1920
Konrad1920
1 rok temu

Pan już dał popis odwagi i stawania po stronie demokracji ( czytaj demokracji LUDOWEJ) wyszedł z bronią na polskich robotników na rozkaz aparatczyka Jaruzela i Kiszczaka ! Ofiary stanu wojennego są w pamięci ludzi do dziś i czołgi LWP na ulicach polskich miast! Więc MILCZ TOWARZYSZU MAZGULA! MILCZ BO TO TACY JAK TY ODKRYLI POLSKI MUNDUR WSTYDEM!

Luk
Luk
1 rok temu

Koleś który służył obcemu mocarstwu i był w PZPR kablując na sąsiadów mówi o moralności

free-dom
free-dom
1 rok temu

Znam tego pułkowniczka osobiście z Nysy. Stara komunistyczna śmierdząca, a teraz jeszcze bardzo bezczelna GNIDA. Zapomniał, jak żołnierzy i cywilne osoby w PRL-u traktował, jak był po stronie władzy, a wóda i polowanka temu kolesiostwu sprzyjała? A teraz kreuje się na oficera (rezerwy) od demokracji?