fbpx

Sasin wziął nagrodę Kompas 2020 fundowaną przez spółki które sam nadzoruje.


6

Jacek Sasin dostał nagrodę dla osoby która szczególnie przyczyniła się do rozwoju gospodarczego Polski. Traf chciał ze tą nagrodę przyznały mu spółki skarbu państwa, które on sam osobiście nadzoruje.

Sytuacja jak z najlepszej komedii. To tak jakby w zakładzie pracy kazano zagłosować na najlepszego szefa, który dostanie sowitą nagrodę.

Jacek Sasin trzyma spółki skarbu państwa twardą ręką. Z wielu doniesień medialnych możemy się dowiedzieć o nagłych odejściach prezesów taj jak ostatnio nagłe odejście prezesa PGING. Rządzący nie ukrywają że spółki państwowe zatrudniają wiele osób związanych z dobrą zmianą. Tłumaczą, że są to odpowiedni ludzie na odpowiednich stanowiskach, którzy wykazują się wielkim doświadczeniem w swoich branżach. Niestety jest wiele przykładów, które temu przeczą, ale to temat na osobny duży artykuł. Fakt jet faktem, że wyniki jaki osiągają te spółki są najgorsze od początków ich notowań na Giełdzie papierów Wartościowych.

“Łubu dubu, niech nam żyje”. Sasin dostaje nagrodę

Jacek Sasin wydał w tym roku 70 mln zł na wybory których nie było. Dobra zmiana robi wszystko aby przykryć tę niegospodarność. Wydawnictwo Fratria, wydawca m.in. „Sieci”, „Gazety Bankowej” oraz serwisów Wpolityce.pl i Wgospodarce.pl, przyznało nagrody Polskiego Kompasu 2020, Sponsorami nagrody Polskiego Kompasu 2020 są spółki skarbu państwa, które Sasin nadzoruje jako minister, m.in. Orlen, Energa, PGNiG, PZU, Lotos, Tauron, Totalizator Sportowy, Poczta Polska.

“Udowodnienie, że patriotyzm gospodarczy oznacza przede wszystkim sprawne podejmowanie odważnych i bezkompromisowych decyzji oraz działań, których celem nadrzędnym jest bezpieczeństwo kraju i obywateli, a także rozsądne łączenie w polityce antycovidowej zachowania bezpieczeństwa pracowników i utrzymania gospodarki”– twierdzą sponsorzy nagrody

Nagrody przyznawane są za “szczególny przyczyniły się do rozwoju gospodarczego Polski” Niewątpliwie pan Jacek Sasin do nich się zalicza, choć nie mogę żadnych znaleźć informacji o jego spektakularnych sukcesach. Jeden przychodzi mi do głowi od razu, to wydane 70 milionów złotych bez żadnej podstawy prawnej na wybory których nie było.

Sukcesy Sasina – Państwowe spółki na giełdzie szorują po dnie.

Spółki Skarbu Państwa są w dobrej kondycji, mimo najtrudniejszego okresu gospodarczego w historii”  Rzeczywistość jest zupełnie inna i każdy może to sprawdzić otwierając notowania poszczególnych spółek.

Czytaj także: Premia dla swoich. Czyszczenie kasy publicznej trwa nadal.

Spółki Skarbu Państwa może z wyjątkiem KGHM którego cena zależy od cen miedzi na świecie. Dywidendy wypłacane przez giełdowe spółki Skarbu Państwa do państwowego budżetu spadły o 80%, a wartość rynkowa tych spółek – stopniała o 20 mld zł netto.

Czytaj także My kradliśmy, ale “jakby rządziła PO ukradłaby więcej”. Kradł Vat dostał nagrodę i nawet medal za ciężką pracę.

W skład WIG20 czyli indeksu największych notowanych na polskiej giełdzie spółek wchodzą JSW, KGHM, Lotos, PGE, Orlen, PKO BP, PZU, Tauron. Do tego trzeba też dorzucić Pekao i Alior Bank, które są kontrolowane przez PZU i PFR, a również są w WIG-20.

Źródło Press.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments