fbpx

TVP straszy Trzaskowskiego sądem. Daje mu niecała godzinę na przeprosiny.


1 comment, 12k
Subksrybuj nas na Google News

Prezydent Rafał Trzaskowski odniósł się do sytuacji w mediach narodowych, a w szczególności do kuriozalnego zdarzenia w radiowej Trójce, związanego z anulowaniem listy przebojów. Nawiązał również do informacji jaka niedawno się pojawiła w związku z gigantycznym wzrostem wynagrodzeń rządu TVP.

Do ataków na Prezydenta Warszawy w TVP już się przyzwyczailiśmy. Dzisiejsze kolejne korzystne sondaże dla Trzaskowskiego zagotowały krew i ktoś nie wytrzymał. Tym bardziej, że ta ekipa bardzo obawia się o swoje stołki, które może stracić już niebawem.

Telewizja publiczna zaprzecza jakoby zarząd TVP otrzymał jakiekolwiek premie.

W oświadczeniu opublikowanym o godz. 18.38 TVP zapowiedziała, że jeśli do 19.30 nie otrzyma przeprosin za te słowa, skieruje przeciw niemu akt oskarżenia. Wypowiedziane przez Rafała Trzaskowskiego kłamstwa wypełniają znamiona przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 Kodeksu Karnego. Telewizja Polska informuje, że o ile pan Rafał Trzaskowski nie przeprosi publicznie Telewizji Polskiej dzisiaj do godziny 19.30, zostanie przeciwko niemu skierowany prywatny akt oskarżenia” – czytamy w oświadczeniu TVP.

Na konferencji prasowej przed siedzibą TVP kandydat na urząd prezydenta powiedział  “”TVP finansowana z pieniędzy podatnika, otrzymała miliardy złotych po to, żeby siać partyjną propagandę” i stwierdził, że te pieniądze powinny być przeznaczone na ochronę zdrowia, “bo to jest teraz najważniejsze” – i dodał

“kilka dni temu, w tym budynku zarząd telewizji przyznał sobie gigantyczne premie idące w miliony złotych”. – I wiecie państwo, za co? Podobno za świetne wyniki finansowe. Kiedy telewizja jedną ręką wyciągała dłoń po miliardy pieniędzy podatnika – skomentował.

 “Czas na ogólną, narodową debatę o mediach publicznych”. “W przyszłym tygodniu taka debata się odbędzie” – zapowiedział. 

To może być bardzo ciekawy proces, podczas którego suweren dowie sie na co idą jego pieniądze.

Premii nie przyznali, ale na wynagrodzenia za ciężką pracę przeznaczono ponad dwa razy więcej niż w 2018r !

Premie dostali tylko pracownicy, ponieważ istniało ryzyko, że w przypadku podwyżki istniało ryzyko wypłacania tych pieniędzy co miesiąc. Tak to tylko poszła premia i koniec. Co innego Zarząd.

Średnie wynagrodzenie w 2019r. wyniosło w TVP ok. 9,6 tys. zł. Na wynagrodzenia członków zarządu spółki przeznaczono blisko 2,2 mln zł, podczas gdy w 2018 r. prawie 812 tys. zł. Zatrudniono też 58 dodatkowych osób.

Trzaskowski – opracujemy model nowej telewizji publicznej nowoczesnego państwa

PiS zrobił z TVP tubę propagandową, siejącą nienawiść i kłamstwa, zniszczył radiową Trójkę. Dlatego podejmuję walkę o prawdę, o prawdziwe media publiczne! W przyszłym tygodniu organizujemy debatę z ekspertami – opracujemy model nowej telewizji publicznej nowoczesnego państwa.Napisał Rafał Trzaskowski Prezydent Warszawy.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 12k

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
13
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Ziętkiewicz
Leszek Ziętkiewicz
1 rok temu

Jeśli mam być szczery, to ja na miejscu obecnego Prezydenta Warszawy nie przeprosił za te słowa! Trzaskowski i KO nie są moimi faworytami politycznymi co prawda, ale co się tyczy TVP, ja również odniosłem to samo wrażenie co Pan Prezydent! Zresztą ja czy on nie jesteśmy osamotnieni w tej obserwacji. Od momentu gdy Telewizję Publiczną przejęli ludzie bezpośrednio związani z obozem obecnej władzy wcześniej Pan Jacek Kurski a teraz tymczasowo Pan Maciej Łopiński, Telewizja Publiczna całkowicie nastawiła się na popieranie obozu Jarosława Kaczyńskiego, nawet gdy on popełnia proste ekonomicznie szkolne błędy! Z kolei jeśli chodzi opozycję, to krytykuje i wprost… Czytaj więcej »