W rozmowie z Radiem Plus, Szymon Hołownia zdradził, kto zasili szeregi partii Polska 2050. “W styczniu dołączy do nas kolejny parlamentarzysta, z czego się bardzo cieszymy, bo to bardzo fajny człowiek” – zapowiedział tajemniczo były kandydat na prezydenta.
Wbrew spekulacjom, nie będzie to żaden z posłów, tylko przedstawiciel Senatu Rzeczypospolitej. Szymon Hołownia wyraził aprobatę wobec faktu, iż jest to osoba bezpartyjna.
Według nieoficjalnych doniesień padło nazwisko Jacka Burego, choć informacja ta ma zostać potwierdzona przez samego senatora na konferencji prasowej.
Nowy członek partii 2050 nie wierzy w siły opozycji?
Mimo tego, że Jacek Bury wprost mówi o niechęci do partii rządzącej, nie szczędzi też krytyki pod kątem opozycji. Na swoim facebooku napisał dość wymowne słowa : “Czy można powstrzymać dyktat Kaczyńskiego i PiS? Można, ale potrzeba oporu obywatelskiego i przebudzenia klasy politycznej, która dziś jest w Sejmie. Kierownictwo partii opozycyjnych zajmuje się sobą, utrzymaniem swoich funkcji, rozdzielaniem subwencji, komentatorstwem i lansem w mediach, polityką przyjaźni do PiS. Po roku w Senacie mam przekonanie, że żaden z nich nie chce dziś przejąć władzy. Czasem mam wrażenie, że są jak Jarosław Kaczyński w stanie wojennym – lepiej to przespać pod kołdrą. Po co się narażać?”
Polski krajobraz polityczny powoli ulega zmianie.
Wyniki sondażu Ipsos dla OKO.press ukończonego w środę 25 listopada potwierdzają , że ugrupowanie polityczne Szymona Hołowni zyskuje poparcie. Największy elektorat partii, to ludność zamieszkała na terenach wiejskich. Ruch Polska 2050 skupia się na zmianie punktów politycznego odniesienia. “My na państwo chcemy patrzeć nie w perspektywie czyjejś kadencji, a w tej, do której zawsze odwoływał się człowiek chcący odpowiedzialnie układać świat: w perspektywie pokolenia.” – czytamy w ich programie.
- Czy Hołownia wart był KOalicjantów…
- Zmarnowany talent…
- Kamera i taniec: nowe spojrzenie na ruch i jego emocjonalny przekaz w materiałach filmowych
- Linie do produkcji pelletu – co warto wiedzieć przy projektowaniu i budowie?
- Ubezpieczenie grupowe i ubezpieczenie szkolne NNW – na co zwrócić uwagę