Wpadka i kompromitacja Macierewicza. Powstanie Warszawskie miało być inspiracją dla Piłsudskiego który zmarł 9 lat przed powstaniem.


8 comments, 7
Subksrybuj nas na Google News

Aż nieprawdopodobne. Macierewicz mówi o naszych politykach okresu międzywojennego, jakoby Powstanie Warszawskie było inspiracją dla ich działania. Problem tylko w tym że obydwaj żyli i zmarli na długo przed wybuchem tego powstania, to jak niby mieli się nim inspirować w czasie swojego życia? CUD !!! Chyba, że Macierewicz tworzy kolejne części filmu Terminator i przenosi ich w czasie.

Słynna wypowiedź obecnej Marszałek Sejmu Elżbiety Witek że o Katyniu czytała w przedwojennej prasie została zdeklasowana przez Antoniego Macierewicza. Takie daty zna każdy kto ukończył szkolę podstawową i nie omijał historii.

Pomylił nie tylko Piłsudskiego , Dmowskiego też

Józef Piłsudski dla którego Powstanie Warszawskie było symbolem i źródłem odbudowy Wojska Polskiego , to Roman Dmowski dla którego dziedzictwo powstania Warszawskiego było symbolem konieczności odbudowy siły patriotyzmu narodu Polskiego

Więc panie pośle uporządkujmy;

  • – Józef Piłsudski urodzony 5 grudnia 1867 zmarł 12 maja 1935
  • – Roman Dmowski urodzony 9 sierpnia 1864 zmarł 2 stycznia 1939
  • – Powstanie warszawskie od 1 sierpnia do 3 października 1944

Coś tu się nie zgadza, zaczynami niepokoić się o zdrowie Pana Macierewicza. W związku z tym zaczynam też obawiać się o naszą armię, co tam się mogło dziać za rządów Macierewicza.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

8 comments, 7

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
13
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
7
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
23
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
13
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
poeta
poeta
1 miesiąc temu

Jemu się już pier…li, Piłsudski i Dmowski poprzewracali się w grobach ze śmiechu.

viriana
viriana
1 miesiąc temu

Tu się nie ma co śmiać, ten człowiek nadal ma wpływ na politykę.

Joanna
Joanna
1 miesiąc temu

Ten pan ma rację. Mówi o powstaniu, które miało miejsce w Warszawie w 1830 r. Okupant może się nie zgadza i miesiąc, ale kto tam się zorientuje. On to mówi do swoich wyborców!

mic
mic
1 miesiąc temu

Nagranie jest z 2017 roku z obchodów Powstania Styczniowego, pomylił “Powstanie Styczniowe” z Warszawskim. Dobrze jest wytykać błędy władzy, ale warto sprawdzić źródło, tak dla pewności, co by nie musieć się później tłumaczyć.

Andrzej
Andrzej
1 miesiąc temu

M. aż tak głupi nie jest… Insurekcja warszawska, także powstanie warszawskie 1794 roku – zbrojne powstanie armii koronnej i mieszkańców Warszawy przeciwko okupacyjnemu garnizonowi rosyjskiemu w czasie insurekcji kościuszkowskiej. Jego celem było przejęcie kontroli nad miastem z rąk Imperium Rosyjskiego. Rozpoczęło się 17 kwietnia 1794, wkrótce po tym, jak do stolicy dotarła wieść o zwycięstwie Tadeusza Kościuszki w bitwie pod Racławicami.

krishaha
krishaha
1 miesiąc temu

Autor bezwzględnie jest debilem lub oszustem.

Avalon
Avalon
1 miesiąc temu

JEMU CHODZIŁ O POSTAWIE STYCZNIOWE ale coś mu się po….o

Kataryniarz nieomylny
Kataryniarz nieomylny
1 miesiąc temu

Wyraźnie widać, że to zwykłe przejęzyczenie, ale afera niebywała – dla przegranych, którym udało się wyłapać wpadkę jednego z tych, którzy wygrali…