fbpx

250 tys. zł kary dla władz WUM! Afera szczepionkowa trwa


2 Udostępnienia
Screnn
Subksrybuj nas na Google News

Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Waldemar Buda w rozmowie z Money.pl poinformował, że świadczenia Warszawskiej Uczelni Medycznej są kontraktowane z NFZ. Dlatego za złamanie umowy między tymi podmiotami Narodowy Fundusz Zdrowia może nałożyć na uczelnię karę nawet powyżej 250 tys. złotych.

Program szczepień

Jak zaznaczył wiceminister Buda program szczepień został jasno sprecyzowany i obowiązuje określona kolejność. Nie ma możliwości, aby dochodziło do szczepień poza kolejnością. “Doniesienia medialne powodują moje wzburzenie. Jest grupa ludzi, która uważa, że sobie wszystko załatwi i funkcjonuje na innych zasadach. Dzisiaj żyjemy w czasach, w których powinniśmy stosować się do reguł. W Niemczech coś takiego byłoby nie do pomyślenia.” – powiedział wiceminister.

Szczepienie Rządu w pierwszej kolejności

Wiceminister resortu funduszy i polityki regionalnej zaznaczył, że szczepienie członków Rządu w obecnej chwili nie jest konieczne, ponieważ są podmioty bardziej potrzebujące szczepionki. Ze względu na fakt, iż przedstawiciele Rządu nie są tak narażeni na COVID-19 jak lekarze nie jest wymagane, aby to oni skorzystali z dawek szczepionek, którym grozi przeterminowanie. ” W tym momencie lekarze są najważniejszą grupą, która powinna zostać zaszczepiona.” – podsumował wiceminister Buda.

Lekarka z WUM: Zabraliście dla mnie szczepionkę – “za ten wpis pewnie mnie zwolnią”

Gdzie jest pół miliona szczepionek? Pyta Cezary Tomczyk.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
1
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ