fbpx

7 najważniejszych rzeczy, które warto wiedzieć o ubezpieczeniu na życie


Subksrybuj nas na Google News

Rynek ubezpieczeń jest bardzo bogaty w różnego rodzaju rozwiązania, które mają za zadanie pomóc klientom poradzić sobie z konsekwencjami spotykających ich zdarzeń. Z tego tekstu dowiesz się o 7 najważniejszych rzeczach, dotyczących ubezpieczenia na życie.

1.      Czym jest ubezpieczenie na życie?

Polisa na życie do swoistego rodzaju zabezpieczenie finansowe osób, które są objęte umową. Zazwyczaj odszkodowanie jest wypłacane w przypadku zgonu głównego ubezpieczonego, ale nie jest to warunek konieczny. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak wygląda wypłata z polisy po śmierci https://www.ubezpieczeniaonline.pl/.

2.      Ubezpieczenie na życie składa się z dwóch części

Klasyczna polisa na życie składa się z umowy podstawowej oraz rozszerzeń, które mogą być swobodnie wybierane przez klientów. W umowie podstawowej znajdziesz tylko jedną sytuację, uprawniającą do wypłaty odszkodowania. Jest to zgon osoby objętej polisą. Z kolei rozszerzenia, jak sama nazwa wskazuje, ma sprawić, że ubezpieczenie będzie bardziej funkcjonalne. Zazwyczaj dodatki dotyczą: wypadków komunikacyjnych i nie tylko, zgonu w wyniku wypadku, złamania kości, pobytu w szpitalu, urodzenia dziecka, wypadku przy pracy i niezdolności do pracy.

3.      Zakres ochrony może być negocjowany

Ubezpieczyciele zdają sobie sprawę z tego, że każdy klient jest inny i ma odmienne oczekiwania co do swojej polisy. Właśnie dlatego nie ma większego problemu z negocjacjami, dotyczącymi zakresu ochrony. Pamiętaj jednak, że im więcej dodatków, tym wyższa składka.

4.      Ubezpieczenie działa na całym świecie

W 99,9% przypadków polisa turystyczna działa na całym świecie. Wyjątkiem mogą być jednak usługi związane z assistance. Zazwyczaj są one ograniczone terytorialnie. Z funkcjonalności innych rozszerzeń, możesz jednak swobodnie cieszyć się, gdziekolwiek będziesz.

5.      Składka zależy od kilku czynników

Jak już wspominaliśmy wcześniej, każdy klient jest inny. To właśnie z tego powodu składki ubezpieczeniowe za pozornie te same produkty są różne. Najważniejsze czynniki, które są brane pod uwagę to: liczba osób ubezpieczonych, stan zdrowotny (fizyczny i psychiczny), suma ubezpieczenia, dodatki, które klient wybrał jako rozszerzenie zakresu ochrony.

6.      Jedna polisa może chronić do 10 osób

Tak właśnie jest, ale z założeniem, że wszystkie osoby należą do tego samego gospodarstwa domowego. Warto również wspomnieć, że każda osoba objęta polisą może być chroniona w innym zakresie. Z tego też powodu warto negocjować gwarantowane usługi, które oferuje ubezpieczyciel.

7.      Ubezpieczenie na życie nie zawsze zadziała

Musisz wiedzieć, że każda polisa ma swoje OWU (Ogólne Warunku Ubezpieczenia). Są w nim opisane sytuacje, które sprawiają, że towarzystwo ubezpieczeniowe nie ma obowiązku wypłacić odszkodowania. Zazwyczaj dotyczą wypadków pod wpływem alkoholu, samookaleczeń, przedawkowania leków, pobytu w szpitalu krótszego niż 3 dni. Sprawdź, co jest potrzebne do wypłaty odszkodowania: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/na-zycie/a/co-jest-potrzebne-do-wyplaty-odszkodowania-z-polisy-na-zycie/117.html.

Mamy nadzieję, że 7 rzeczy, które opisaliśmy w tym artykule, przekonało Cię do zakupu polisy i sprawiły, że nabrałeś zaufania do tego typu produktu. Pamiętaj, że bezpieczeństwo finansowe Twoje i Twoich bliskich powinno stanowić dla Ciebie priorytet. W końcu nigdy nie wiesz, co może się przydarzyć.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments