fbpx

Ambasador USA wezwana do MSZ! Ma się wytłumaczyć z wypowiedzi o Polsce…


Subksrybuj nas na Google News

Ambasador USA Georgette Mosbacher została wezwana do siedziby Ministerstwa Spraw Zagranicznych po tym, jak we wtorkowym wywiadzie dla Wirtualnej Polski mówiła o “staniu po złej stronie historii w kwestii LGBT” – informuje portal wp.pl. Odwołane miało zostać jej też spotkanie z szefem MSZ.

We wtorkowym wywiadzie dla Wirtualnej Polski ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher zwracała uwagę, że Polska ma na Zachodzie reputację kraju nieprzyjaznego mniejszościom seksualnym, co przekłada się na niekorzystne decyzje inwestycyjne, ma również wpływ na sprawy militarne. Mówiła m.in. o “staniu po złej stronie historii w kwestii LGBT”.

Jak podaje Wirtualna Polska minister spraw zagranicznych Zbigniew Rau odwołał zaplanowane spotkanie z ambasador USA, a Mosbacher została wezwana do siedziby MSZ z prośbą o wyjaśnienie swoich słów.

Portal wp.pl informuje, że minister Rau we wtorek miał spotkać się z ambasador USA, lecz do spotkania nie doszło. Z kolei 1 października z Mosbacher spotkać miał się wiceminister Marcin Przydacz. Rozmowa – jak czytamy w serwisie wp.pl –  miała zakończyć się “doprecyzowaniem stanowisk i załagodzeniem sporu oraz położeniem akcentu na komunikację dotyczącą wspólnych projektów energetycznych oraz militarnych


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
2
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
4
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments