fbpx

Andrzej Duda lekceważy zaproszenie Joe Bidena


Subksrybuj nas na Google News

Andrzej Duda otrzymał zaproszenie na spotkanie z prezydentem Stanów Zjednoczonych, Joe Bidenem. Według nieoficjalnych informacji z Kancelarii Prezydenta, 9 listopada wpłynęło oficjalne zaproszenie, jednak głowa naszego państwa nie odpowiada Amerykanom.

Prezydent Duda miał zostać zaproszony na zapowiadany w sierpniu światowy szczyt demokracji, który odbędzie się w Białym Domu. Wydarzenie jest planowane w dniach 9-10 grudnia. W czasie szczytu mają być rozstrzygane działania w temacie obrony przed autorytaryzmem, walki z korupcją i promocji praw człowieka. W spotkaniach mają wziąć udział przywódcy demokratycznych państw, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych i sektora prywatnego z całego świata.

Jak nieoficjalnie dowiedziało się PAP w Kancelarii Prezydenta, Andrzej Duda otrzymał swoje zaproszenie do udziału w forum już 9 listopada, jednak do tej pory nie odpowiedział

Joe Biden miał napisać w liście do Dudy o uznaniu i docenianiu Polski w rozwoju demokratycznych społeczeństw respektujących prawa człowieka. Kiedy Andrzej Duda odpowie na zaproszenie strony amerykańskiej?


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments