fbpx

Chorwacja i Bułgaria będą miały euro, być może już nawet za niecałe trzy lata


659
Subksrybuj nas na Google News

Chorwacja i Bułgaria od dawna chciały wspólnej waluty europejskiej. Wczoraj wykonały przedostatni krok, stały się częścią ERM II. Ostatni krok to już tylko wymiana waluty co może nastąpić w 2023 roku.

W Polsce ciągle panuje jakaś wrogość do takich rozwiązań. Ciągle przytaczany jest przykład Grecji, a to dzięki własnie wspólnej walucie Europa nie pozwoliła Grecji utonąć w kryzysie, którym zgotowali jej właśni nieodpowiedzialni rządzący.

Data 2023 nie jest jeszcze przesądzona, ale od wczoraj na ministrów finansów Chorwacji i Bułgarii nałożono obowiązki dbania o kurs własnej waluty.

Euro jest namacalnym symbolem europejskiej jedności, dobrobytu i solidarności. Ta decyzja uznaje ważne reformy gospodarcze podjęte już przez Bułgarię i Chorwację, jednocześnie potwierdzając ciągłą atrakcyjność wspólnej waluty europejskiej. Będziemy nadal wspierać oba kraje, w ich ostatnich krokach w kierunku przystąpienia do strefy euro – oświadczyła przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen, cytowana przez PAP.

W Polsce nie ma jednak mowy o przyjęciu wspólnej waluty, pomimo tego że spełniali byśmy większość warunków. Prawicowi politycy utrzymują że rezygnacja ze złotówki byłaby utratą niemalże suwerenności całego kraju.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

659

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments