fbpx

Czy istnieje coś takiego jak skuteczne pozycjonowanie stron?


Subksrybuj nas na Google News

Jeżeli założyłeś firmę, zbudowałeś swoją stronę www i chcesz poprawić jej widoczność w Google, chyba nie trzeba ci wyjaśniać, czym jest pozycjonowanie stron. Każda osoba, która stawia pierwsze kroki w biznesie, powinna dobrze wiedzieć, na czym polega SEO i jakie korzyści można dzięki niemu uzyskać. Niestety, im bardziej pozycjonowanie stron internetowych jest popularne, tym więcej mitów narosło na jego temat. Nie brakuje również firm, które bez większej wiedzy i doświadczenia chcą działać w tej branży, nie mając ku temu kompetencji. Klient, który trafi pod ich opiekę i nie uzyska oczekiwanych efektów współpracy, może na przyszłość zniechęcić się do dalszych działań. Nabierze również wątpliwości, czy pozycjonowanie stron jest skuteczne i czy w ogóle warto w nie inwestować. Aby takie przypadki miały miejsce jak najrzadziej, powinniśmy jak najwięcej wiedzieć o pozycjonowaniu.

Co sprawia, że pozycjonowanie stron internetowych jest skuteczne?

Pozycjonowanie strony to nic innego, jak dostosowanie jej do wymogów Google. Wymogi te regularnie są aktualizowane, dlatego ten, kto mówi, że poznał jedyny skuteczny sposób na SEO, po prostu kłamie. Aby uniknąć “stania w miejscu”, Google cyklicznie aktualizuje algorytm swojej przeglądarki, zmieniając przy okazji tzw. czynniki rankingowe, które decydują o tym, na jakiej pozycji wyświetlana będzie strona. Jeśli chcemy rozpocząć pozycjonowanie stron www i mieć przygotowany solidny fundament do dalszych zmian, powinniśmy się skupić na tych elementach strony:

Unikalne treści

Skuteczne pozycjonowanie stron internetowych wymaga tego, aby dysponowały one wartościowymi i unikalnymi treściami. Możemy je pisać samodzielnie lub zlecić ich tworzenie specjalistycznym firmom i osobom. Więcej na temat copywritingu możesz przeczytać na stronie funkymedia.pl/skuteczne-pozycjonowanie. Treści na stronę należy tworzyć zgodnie z zasadami SEO, pamiętając o nagłówkach i odpowiednim zagęszczeniu słów kluczowych.

Indeksowanie w wyszukiwarce Google

Aby strony internetowe były widoczne dla całego świata, ich adres musi zostać zaindeksowany w Google. Na tym etapie zdarzają się pewne błędy, polegające np. na wyłączeniu robotom możliwości indeksacji. Należy zwrócić uwagę na zapisy znajdujące się w pliku tekstowym robots.txt na naszym serwerze. To tam znajdują się cenne informacje, mające bezpośredni wpływ na to, jak realizowane będzie pozycjonowanie strony internetowej i jakiej efekty ujrzymy w Google Search Console. 

Optymalizacja strony

Umiejętnie przeprowadzona optymalizacja stron www sprawia, że mamy większe szanse na skuteczne pozycjonowanie strony internetowej. Jeśli interesuje cię temat pozycjonowania strony pod kątem wyszukiwarki Google, śledź nasze kolejne artykuły.

ZOBACZ TAKŻE:

POLUB NAS NA FACEBOOKU


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments