fbpx

Dominikanin potępił Rydzyka na antenie. “Jak chłop spod budki z piwem”


1 comment, 6
Subksrybuj nas na Google News

Nie wszyscy duchowni podzielają działalność wspomożyciela Prawa i Sprawiedliwości, Tadeusza Rydzyka. Ojciec Paweł Gużyński podczas wywiadu w serwisie WP w ostrych słowach skomentował działalność tego Pana.

Rydzyk w ostatnim wywiadzie dla tygodnika “Sieci” potępił pedofilię wśród duchowieństwa. Jednocześnie stwierdził, że temat ten jest wykorzystywany do walki z Kościołem.

“Przede wszystkim idzie ogromna propaganda promująca wynaturzenia, rozwiązłość, grzech, łamanie przykazań. Gdy inni to robią, to idą pochwały, wspaniałe opisy, ktoś taki staje się celebrytą. Gdy popełni taki występek ksiądz, to już go mają” – opisywał.

Dominikanin wprost o Rydzyku

– To jest chłopek-roztropek polskiego Kościoła. Jego skuteczność bardzo często na tym polega, że on, nie obrażając oczywiście chłopów, to jest taki swojski chłop, który takie swojskie prawdy, spod budki z piwem, spod sklepu typu GS ludziom sączy – ocenił w programie “Newsroom” w WP o. Paweł Gużyński, dominikanin.

Dodał, że jest przez to “ogromnym szkodnikiem w polskim Kościele”. Prowadząca program Agnieszka Kopacz-Domańska przypomniała, że w tym samym wywiadzie o. Rydzyk mówił także o Unii Europejskiej, jego zdaniem “bezbożnej” i “niemieckiej”.

“Wyrządza ogromną szkodę”

– W tym kontekście potężnym skandalem jest to, że on ma tak potężnych promotorów wśród biskupów, bo to znaczy, że oni się z nim intelektualnie, moralnie i mentalnie z nim zgadzają. To rysuje tragiczny obraz polskiego Episkopatu, skoro on ma takie plecy i może tę działalność prowadzić – dodał.

O. Gużyński zwrócił też uwagę na fakt, że Rydzyk uprawia ten sam rodzaj przekazu, który stosuje partia rządząca

– Na przykład tworzą taki mit swojskiej ludowej sprawiedliwości. W ten sposób niszczy się system sprawiedliwości w Polsce i sędziów. Bo też się odwołujemy do takich prostackich wręcz schematów myślowych: sędzia ukradł wiertarkę, to znaczy, że wszyscy sędziowie są bandytami, trzeba wszystko zmienić. Niestety, Rydzyk tak samo funkcjonuje i takie same półprawdy, ćwierćprawdy, głupoty sprzedaje. Niestety, ludziom to pasuje – stwierdził o. Paweł Gużyński.

źródło: wp.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 6

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
3
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
2
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
2
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
1
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
1
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
65
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
6
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
1 rok temu

Ciemnota i głupota istnieje bo ludzie na to pozwalają cwaniaczkom, jak np Rydzykowi.

Last edited 1 rok temu by Stefan