fbpx

Duda znowu w łaskach PiS. Po wyborach upokorzeń ciąg dalszy?


Subksrybuj nas na Google News

Andrzej Duda w czasie swojej kadencji doznał wiele upokorzeń od PiS czyli od prezesa Kaczyńskiego, ale i nie tylko. Teraz dostał zadanie wygrać wybory, ale czy demokratyczny świat chętnie będzie chciał rozmawiać z osobą co do uczciwości wyboru już teraz jest mnóstwo znaków zapytania?

W sobotę Andrzej Duda razem z Mateuszem Morawieckim odwiedzili chyba jedyny już plac budowy w Polsce czyli przekop Mierzei Wiślanej.

Przekop Mierzei Wiślanej zwróci się za 450 lat

Trudno znaleźć niezależnego ekonomistę, który chwaliłby ten projekt z punktu widzenia opłacalności. Pierwszy etap prac przy przekopie pochłonie ok. 1 mld zł, a tymczasem inwestycji nie poprzedziły żadne realne konsultacje społeczne, nie było ani sensownych badań naukowych o konsekwencjach, ani rachunku ekonomicznego zysków i strat. Dziś wiemy, że zagrożona jest turystyka, zagrożona jest przyroda, zagrożony jest rozwój ekonomiczny tej części kraju z prawdopodobnie niewielkimi zyskami dla Elbląga” 

Według prof. Rydzykowskiego nawet gdyby znalazły się ładunki do transportowania tą drogą, to przy zakładanych 5 metrach głębokości kanału, zmieściłyby się tam jednostki o nośności najwyżej 3,5 tys. ton, czyli statki pływające po Renie i w rejonie kanału La Manche, a nie na Bałtyku.

– Z naszych wyliczeń wynika, że gdyby nawet obroty portu w Elblągu wzrosły do miliona ton rocznie, a stawki portowe zostały podwojone, to roczne wpływy portu sięgnęłyby 2 mln zł. Biorąc pod uwagę koszt budowy kanału, okazuje się, że nakłady zwracałyby się przez 450 lat – dodaje prof. Rydzykowski.

Cywilizowany świat nielubi rozmawiać z politykami, co do których uczciwości wyborów są jakiekolwiek zastrzeżenia.

Duda upokorzony przez Papierza Franciszka

Duda pojechał do Watykanu i zapytał Papieża Franciszka czy chciałby przyjechać do Polski i razem celebrować 100-lecie stosunków Polski z Watykanem.

Papież odpowiedział uśmiechając się – dziękuję zobaczymy.

Na konferencji prasowej Duda próbował jeszcze ratować sytuacje ale zdenerwowanie było bardzo odczuwalne. Powiedział – Może coś z tego będzie, nie potrafię odpowiedzieć.

Morawiecki i Duda upokorzeni w Davos.

Na szczycie ekonomicznym w Davos, wszystkim uczestnikom konferencji rozdano egzemplarz prestiżowego dziennika dla biznesu.

Na jego okładce znajduje się ogromny nagłówek o polskim rządzie, który brzmi „Polska umniejsza rolę historyczną Wałęsy”. A artykule zamieszczono zdjęcia byłego prezydenta i wspólną fotografię przedstawicieli PiS. Znalazł się na niej m.in. Jarosław Kaczyński i Mariusz Błaszczak.

W artykule napisano, że szef polskiego rządu chce umniejszyć zasługi Lecha Wałęsy, wyprzeć go z pamięci, a wszyscy ludzie z jego gabinetu mają nacjonalistyczną wizję świata.

PiS porównany do francuskiego Frontu Narodowego Mari Le Pen

Rządząca partia Prawa i Sprawiedliwości została porównana do najbardziej znienawidzonych na zachodzie partii, tj. grecka Syriza, francuski Front Narodowy czy holenderska Partia Wolności.

Ten artykuł przeczytają niemalże wszyscy uczestnicy forum w Davos. Zgromadzili się tam dzisiaj wszyscy najważniejsi politycy, ekonomiści i biznesmeni z całego świata.

Upokorzenie Dudy na szczycie klimatycznym w USA

Szef ONZ, António Guterres, zdecydował, że w trakcie poniedziałkowego szczytu głos będą mieć jedynie przedstawiciele tych państw, które mają już konkretne plany na rzecz klimatu. 

Przywieźcie plany, nie przemówienia – miał zastrzegać Guterres

Ustawa dla miliardy dla TVP – to najgorsze upokorzenie bo przez samych swoich

Cenę jaką za podpisanie 2 mld złotych rocznie dla TVP Andrzej Duda wyznaczył głowę Jacka Kurskiego. Obóz władzy zgodził się Duda podpisał a Kurski za kilka godzin wrócił do TVP jako doradcza Prezesa. W Maju jest już znowu członkiem Zarządu i czeka na ponowny wybór na stanowisko Prezesa.

Na tym się nie skończyło. Z TVP zostało usuniętych dwóch członków Zarządu z rekomendacji Prezydenta.

Upokorzenia od Rydzyka

Podczas wywiadu 6.11.2017 ojciec dyrektor występował w nim jako dziennikarz. Jednak w pewnym momencie rozmowa przypominała rozmowę ojca z uczniem. Andrzej Duda został upokorzony przez o. Tadeusza Rydzyka, który przyjechał do Kancelarii Prezydenta i przepytał Dudę, co robi w jego interesie. Andrzej Duda pokornie wszystko przyjmował.

Duda upokorzony przez dzieci żołnierza Armii Krajowej

Duda chciał pośmiertnie odznaczyć żołnierza Armii krajowej i działacza antykomunistycznego podziemia Wojciecha Barańskiego . Nie zgodziły się jednak na to jego dzieci Aleksandra Górska oraz Tomasz Barański. 

Nie możemy przyjąć tego odznaczenia, gdyż nadane jest przez Prezydenta, który gwałci Konstytucję RP i łamie standardy demokratycznego państwa prawa, standardy, o których przestrzeganie przez wiele lat walczył nasz ojciec – mówią jego dzieci. 


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
abc
abc
4 lat temu

“Papierza Franciszka” – jesteście pewni, że tak się pisze…..??

Papierz*
Papierz*
Odpowiedź do  abc
4 lat temu

Czemu tak mieszacie i podburzacie Polki i Polaków? Wypisujecie głupoty które nie Mają potwierdzenia z rzeczywistością