fbpx

Dzieci bite w żłobku w Oświęcimiu

Opiekunki maltretowały dzieci z niepełnosprawnościami


Subksrybuj nas na Google News
[boombox_dropcap style=”primary” font_size=”70px” color=”red”
class=”class-name”] N [/boombox_dropcap]

iepubliczny żłobek w Oświęcimiu Fair Play stał się napiętnowany, gdyż 2 opiekunki tam pracujące biły małe dzieci. Wśród nich były maluchy z niepełnosparwnościami, były szarpane, karmione na siłę, zamykane w pomieszczeniu gospodarczym, gdzie było zgaszone światło. O cały zdarzeniu zawiadomili policje rodzice, którzy zdobyli nagrania, placówka została zamknięta do odwołania.

Większość dzieciaków tam uczęszczających były w wieku 2,5 roku. Nagrania wyszły na światło dzienne, gdyż 2 byłe pracownice żłobka, nagrały telefonem zdarzenia i poinformowali  o tym rodziców. Oprócz tego materiał dowodowy policja uzyskała z kamer znajdujących się w żłobku.

Wycieranie buzi brudną szmatą…

Dzieci który nie chciały spożywać posiłków, były karmione na siłę, aż do odruchów wymiotnych, a kiedy wypluwały pokarm, to opiekunki wycierały buzie brudną szmatą którą były myte podłogi. 

Dziecko miało wybite zęby… i siniaki…

Jedno z dzieci z niepełnosprawnością miało z przodu ubite ząbki,  mamie tłumaczono że dziecko sie przewróciło, gdyż było niedowidzące. Rodzice są zrozpaczeni postępowaniem personelu i teraz dopiero rozumieją zachowania swoich dzieci, które były płaczliwe, rozdrażnione…

Dziwne tłumaczenia właścicieli..

Pani zapewnia, że nic nie wiedziła o zaistniałych sytuacjach w żłobku. Opiekunki które biły dzieci zostały dyscyplinarnie zwolnione. Zatrudnione Panie miały odpowiednie kwalifikacje do tej pracy tłumaczy właścicielka żłobka. 

Nic nie usprawiedliwia postępowania personelu, któremu powierzamy swoje pociechy, wierząc że będa miłąy odpowiednią i troskliwą opiekę.

Zostały zabezpieczone materiały dowodowe oraz monitoring z placówki. Organy ścigania rozpoczęli śledztwo w tej sprawie, trwa analizowanie materiałów dowodowych, będzie przesłuchiwanie świadków.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments