fbpx

Gen. Różański. To “cień na Wojsku Polskim” Dobra zmiana wystawiła wojsko przeciw własnym obywatelom.


1 comment, 5
Subksrybuj nas na Google News

Wojsko Polskie, oddziały żandarmerii wojskowej ochraniały tak zwanych obrońców kościoła. Na szczęście nie doszło do większych starć z maszerującymi demonstrantami.

Premier Morawiecki zdecydował aby wysłać na ulicę żołnierzy z żandarmerii Wojskowej, do zabezpieczenia obiektów sakralnych oraz pilnujących ich tak zwanych obrońców kościoła. Demonstracje w całej Polsce nawet w malutkich miastach trwają już prawie półtora tygodnia. Z Polskiego rządu nie wyszła jakakolwiek inicjatywa zmierzająca do załagodzenia konfliktu.

Morawiecki mówił o jakimś przekierowaniu złości tylko na niego. Prezydent Duda występuje z inicjatywami złagodzenia przepisów antyaborcyjnych, jednak nie spełniają one postulatów Strajku Kobiet. Inni niestety obrażają protestujące kobiety, insynuując że to osoby wolnych obyczajów.

Rząd liczył na ataki na kościoły ale się przeliczył ?

Kościół jest utożsamiany z tak zwana dobrą zmianą w Polsce. Zewsząd dowiadujemy się wielomilionowych dotacjach, udziale najwyższych władz nawet na urodzinach ojca dyrektora z Torunia. Kościół włączył się też w walkę ze społecznością LGBT. Czarę goryczy przelała ustawa antyaborcyjna. Polki chcą same decydować o sobie.

Do tej pory każdy sprzeciw był brutalnie tłumiony przez służby bezpieczeństwa. Od ponad tygodnia protesty trwają w dosłownie całej Polsce. Razem z rosnącą siłą manifestujących rosną również postulaty. Tu już nie chodzi tylko o prawo decydowania kobiety w kontekście aborcji. Polacy powiedzieli dość, na ulicę wyszli wolni obywatele i obywatelki żeby zaprotestować przeciwko odbieraniu im podstawowych praw. To rezultat pięcioletniej polityki PiS, nieuczciwych i nierównych wyborów, afer na setki milionów złotych, zapaści służby zdrowia i bałaganu w oświacie.

I tu już nie chodzi tylko o kościół.

Masowe demonstracje w całej Polsce

Pierwsze moje skojarzenie historyczne to obrona Lwowa z 1920r, której właśnie dziś mija 102 rocznica rocznica walk. Wtedy to ochotnicze oddziały złożone ze studentów, robotników, uczennic i uczniów odparły armie ukraińską i armie czerwoną. Średnia wieku obrońców Lwowa wynosiła około 25 lat, a najmłodszy Jaś Kukawski miał 9 lat. To dowód że każdy reżim można powstrzymać.

Takiej solidarności wśród ludzi jaka dziś zapanowała nie pamiętam od lat osiemdziesiątych. Wysyłanie wojska na ludzi może mieć tylko skutek odwrotny. Mamy rok 2020 a nie 1920r. Jadnak władza w Polsce zdecydowała sie na pierwszy krok.

Ge. Różański: Ten “dzień niestety położył cień na Wojsku Polskim”

To dzień niesławy Wojska Polskiego. Minister Błaszak wydał polecenie ochrony pisowskich bojówek , którzy na wezwanie Kaczyńskiego stawili się pod kościołem św Krzyża w Warszawie

 Za użycie żołnierzy Wojska Polskiego do ochrony neonazistów i bandziorów szef MON i wicepremier od bezpieczeństwa powinni natychmiast wylecieć z rządu. Przegrali z Covidem, ulegli naziolom, na końcu przegrywają z narodem. Pozostaje ich pogonić – skomentował Tomasz Lis.

Inny punkt widzenia to utrata zaufania do Policji.

Trzeba jednak zadać sobie pytanie dlaczego Morawiecki wydał takie Polecenie. Moim zdaniem powody mogą być różne. Widząc jak zachowują się pojedynczy funkcjonariusze policji dochodzę do wniosku, że ktoś wyraźnie stracił zaufanie do stróżów prawa. To tylko moja hipoteza, ale wydaje mi się prawdopodobna. Morawiecki mógł obawiać się zachowania policjantów w sytuacji, kiedy doszłoby do starcia obrońców kościoła z demonstrantami. W relacjach niejednokrotnie widzieliśmy, że funkcjonariusze wspomagali tak zwanych obrońców kościoła. Najlepszym przykładem kompromitującego zachowania policji jest zepchniecie staruszki i pobicie kobiety przed Bazyliką św Krzyża w Warszawie.

Może być też i tak, że władza liczyła na atak manifestujących. Wtedy żandarmeria musiała by reagować, a ręce policji teoretycznie byłyby czyste. Oczywiście nie jest moją intencją jakakolwiek obrona pana premiera, który tak samo jak prezes PiS jest odpowiedzialny za to co dziś się dzieje w całej Polsce.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 5

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
2
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
2
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
europ
europ
3 lat temu

teraz wiadomo po co jest ten wot to oprawcy którzy dla władzy zrobią wszystko dlatego jak pisiorów pogonimy to wot trzeba rozwiązać i winnych osądzić w więzieniach i wotowcy nie powinni mieć liczone lata w służbie haniebnej do wysokości emerytury to był ich dobrowolny wybór za który każdy powinien ponieść konsekwencje