fbpx

Gen. Skrzypczak przestrzega: “Wprowadzić stan wyjątkowy bo zapanuje anarchia i poleje się krew!


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Jestem zaniepokojony tym, co się wkrótce może wydarzyć na polskich ulicach. Jeżeli rząd nie zapanuje nad tą sytuacją i będzie ona eskalować, to na polskich ulicach zapanuje anarchia. To bardzo niebezpieczne i mam nadzieję, że politycy mają świadomość tego, że dopuszczanie do eskalacji tego co się może wydarzyć grozi rozlewem krwi – mówi “Super Expressowi” – gen. Waldemar Skrzypczak.

Generał Skrzypczak został zapytany przez Super Ekspress czy podziela stanowisko swoich kolegów po fachu wyrażone w liście otwartym – odpowiedział:

“Tak. Podobnie jak moi koledzy jestem zaniepokojony tym, co się wkrótce może wydarzyć na polskich ulicach. Widać wyraźnie, że chuligańskie zachowania eskalują. I mówię tutaj głównie o napadach zakamuflowanych, zakapturzonych bandytów, którzy próbują wszczynać bójki na ulicach, atakując m.in. kobiety. Mówię generalnie o damskich bokserach. Jeżeli rząd, policja i żandarmeria wojskowa nie zapanują nad tą sytuacją i będzie ona eskalować, to na polskich ulicach zapanuje anarchia. To bardzo niebezpieczne i mam nadzieję, że politycy mają świadomość tego, że dopuszczanie do eskalacji tego co się może wydarzyć grozi rozlewem krwi.”

Generał został również zapytany o dotychczasowe działania policji i żandarmerii.

“Zachowanie policji i żandarmerii oceniam pozytywnie w tym sensie, że skala manifestacji jest tak duża, że na razie dobrze sobie z tym radzą (…) mają świadomość, że politycy mogą wydawać polecenia, ale to wojskowi i policjanci będą rozliczeni za wydawane rozkazy. Politycy nigdy nie odpowiedzieli za swoje decyzje, a dowódcy wojska czy policji byli rozliczani przez historię i sądy za swoje rozkazy (…) dowódcy pewnie będą generalnie wykonywali polecenia od polityków. Ale w ramach przysługującego politykom prawa. Nie sądzę, żeby jakikolwiek dowódca wydał rozkaz, który będzie sprzeczny z konstytucją i prawem, które jest na niego nałożone. Nikt nie wyda rozkazu sprzecznego z dobrem narodu i społeczeństwa, bo armia jest ich częścią. Armia nie jest do obrony polityków i ich interesów, ale do obrony suwerenności polskiego państwa i narodu.”

Skrzypczak uważa, że wprowadzenie stanu wyjątkowego pozwoliłoby na lepszą kontrolę tego, co dzieje się w Państwie.

Wydaje mi się, że stan wojenny byłby zbyt dalekim posunięciem, natomiast stan wyjątkowy jak najbardziej. Nie byłoby to skierowane przeciwko społeczeństwu, ale służyłoby kontroli tego, co dzieje się w państwie. Chodzi głównie o ruch ludności, ponieważ źródłem mnogości zakażeń jest przemieszczanie się ludzi i ich spotkania. Wydaje się więc, że stan wyjątkowy, na jakiś czas, bez jakichś specjalnych uprawnień dla wojska i policji pozwoliłby opanować tę sytuację.

źródło: Express Biedrzyckiej, Super Express, se.pl


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
5
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments