fbpx

Jan Paweł II byłby z Was dumny! TVP organizuje koncert, mimo restrykcji, “bo to… zgodne z prawem”


1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Telewizja Polska i miasto Wadowice organizują koncert papieski, w którym w najbliższą niedzielę ma uczestniczyć nawet 300 osób! Wydarzenie odbędzie się pomimo restrykcji, które obowiązują wszystkich obywateli. Jak fakt ten tłumaczą organizatorzy? Ich zdaniem to zgodne z prawem – ponieważ to “wydarzenie religijne”.

Wśród artystów, którzy mają wystąpić w Wadowicach są m.in Halina Mlynkova, Golec uOrkiestra i Arka Noego. Liczba zaproszonych gości opiewa na 300 osób. Tymczasem jak wiadomo, zarówno w strefie żółtej jak i w czerwonej w koncertach plenerowych może wziąć udział najwyżej 100 widzów, ale przecież da się to jakoś obejść (red. “Ojcze wielebny – da się, mam nadzieję? Będzie się musiało dać – ojcze dyrektorze…”)

Zdaniem organizatorów wszystko jest zgodne z prawem. – To wydarzenie religijne, a świadczy o tym m.in repertuar poświęcony Janowi Pawłowi II – tłumaczyła kierownik Wydziału Promocji Gminy Wadowice. Pani kierownik, powołując się na obowiązujące prawo uderza w czuły punkt, gdyż zdaniem wielu, rząd, nie wprowadzając stanu nadzwyczajnego wprowadza obostrzenia bez podstawy prawnej. Gdyby dodać brak podstaw moralnych u niektórych mogła by powstać mieszanka wybuchowa. I chyba powstała…

Papież kipi z wdzięczności

Wprowadzone przez rząd obostrzenia nie ograniczają liczby uczestników wydarzeń religijnych. Zatem lud Boży może czuć się doceniony przez tego z góry, gdyż ten gwarantuje im nietykalność. Jan Paweł II zapewne również byłby wniebowzięty, gdyby wiedział, że odprawia się jego “cześć” pomijając jakikolwiek zdrowy rozsądek. Tym bardziej, że w wydarzeniach religijnych uczestniczą głownie osoby starsze. Gdzie my żyjemy? Dlaczego pisowsko- katoliccy decydenci mają w sobie tak mało zdrowego rozsądku, mimo, że na co dzień uczą nas, jaki powinien być Polak – Katolik – Patriota? Jak te ich mądrości można zestawić z bieżącymi występkami i nieodpowiedzialnymi decyzjami? Pytań wiele, a tak mało odpowiedzi. Jedno jest pewne. Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze i zapewne w tym przypadku znajdzie się tu spore ziarno prawdy.

Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi. Amen!


źródło: radiozet.pl

Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
1
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
1
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
3
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments