fbpx

“Jędraszewski narusza konkordat!” Mecenas bezwzględnie gasi biskupa krakowskiego: “Słowa księdza odbieram jako naplucie mi w twarz” [VIDEO]


Subksrybuj nas na Google News

Roman Giertych w gorzkich słowach skrytykował poczynania biskupa krakowskiego Marka Jędraszewskiego, który w uroczystej homilii 10 kwietnia w Krakowie, potwierdził tezy Jarosława Kaczyńskiego, że w Smoleńsku doszło do zamachu. W najnowszym filmie, oburzony słowami hierarchy mecenas alarmuje, że słowa Jędraszewskiego naruszają konkordat i zdrowe relacje państwo-kościół. Prawnik zaleca arcybiskupowi zajęcie się “swoimi sprawami” związanymi z Kościołem i nie wtrącanie się do spraw wagi państwowej. Ponadto sugeruje, że skoro Jędraszewski jest taki mądry, to niech podda się “szalonemu: eksperymentowi”, który planowała podkomisja Antoniego Macierewicza. Chodziło o wykorzystanie drugiej maszyny Tu154m do rozbicia jej w lesie, celem znalezienia nowych wątków w sprawie rzekomego “wielkiego wybuchu”, który miał zgładzić prezydenta Lecha Kaczyńskiego i 95 innych ofiar feralnego lotu.

“Słowa księdza arcybiskupa odbieram jako naplucie mi w twarz”

“Ze zdumieniem usłyszałem słowa biskupa krakowskiego księdza Marka Jędraszewskiego, który oświadczył, że każdy rozsądny człowiek wie, że samolot nie może się rozbić o brzozę. Odbieram te słowa jako naplucie mi w twarz, bo ja właśnie dokładnie tak uważam, że samolot nie powinien latać po lesie i nie powinien zderzać się z brzozami. Ale jeśli ksiądz arcybiskup jest tak pewien swego przeświadczenia, to proponowałbym wziąć udział w tym szaleńczym eksperymencie, który swego czasu planowała podkomisja smoleńska. Chcieli ustawić brzozę i uderzyć w tą brzozę drugim pozostałym samolotem Tu154, by “udowodnić” w ten sposób, że skrzydło by się o taką brzozę nie rozwaliło.” Proponowałbym, aby ksiądz arcybiskup zapisał się na ten lot i skoro żaden rozsądny człowiek nie uważa, że jak samolot uderzy w drzewo to może się rozbić, no to będziemy się modlić o wynik tego eksperymentu.”

(fragment filmu z kanału mec. Giertycha na YouTube pt. “Wyciem syren zagłuszają swe sumienia”)

“Jędraszewski narusza konkordat”

“Mówię te słowa jako Polak-katolik z wielką przykrością. Czegoś takiego, jak ksiądz arcybiskup wtrącający się w sprawy rozwiązań technicznych, które tak bardzo dzielą społeczeństwo polskie, to w Polsce tego jeszcze nie było i myślę, że kwestionowanie decyzji ustaleń organów państwowych, a takim organem była komisja badania wypadków lotniczych jest rażącym naruszeniem konkordatu i myślę że też powinien ksiądz arcybiskup rozważyć. Bardziej byśmy oczekiwali od księdza arcybiskupa wyjaśnienia wszystkich kwestii, które padają choćby w zarzutach chociażby pana Terlikowskiego, w kwestii związanej z przeszłością, ze wspieraniem księdza księdza Juliusza Peatza, niż dywagację na temat technicznych konsekwencji uderzeń samolotu w drzewo. Od tego są specjaliści, od tego są biegli, których w komisji badania wypadków lotniczych było bardzo wielu, w podkomisji Antoniego Macierewicza nie ma żadnego.”

(fragment filmu z kanału mec. Giertycha na YouTube pt. “Wyciem syren zagłuszają swe sumienia”)

“Myślę, że czas przestać otaczać tego typu skandaliczne wypowiedzi milczeniem, ze względu na szacunek do urzędu, bo szacunek dla urzędu nie oznacza akceptacji dla opinii, które są po prostu nie przystające do funkcji, kłamliwe, pogardliwe dla większości społeczeństwa i naruszające również relacje pomiędzy Polską, a Stolicą Apostolską.”

(fragment filmu z kanału mec. Giertycha na YouTube pt. “Wyciem syren zagłuszają swe sumienia”)

“Wskrzeszenie” zamachu nie bez przyczyny

“Jeżeli chodzi o ten cały pomysł, aby wskrzesić sprawę zamachu smoleńskiego, to myślę, że przyczyna jest oczywista. Mamy zmierzający ogromny kryzys gospodarczy, mamy inflację, której nie było w Polsce od 30 lat, mamy zbliżającą się stagflację, czyli regres połączony z inflacją, mamy ogromne stopy procentowe, które uderzają w najbardziej aktywną część społeczeństwa, ludzi, którzy zaciągali kredyty na mieszkania i niestety sytuacja tylko będzie się pogarszać w najbliższych miesiącach, więc wymyśla się różne szarlatańskie historie, by jeszcze po raz kolejny wyciągnąć te polityczne złoto, z tego tańca nad trumnami, który nam się urządza co miesiąc.

Tymczasem prokuratura nie przedstawiła rodzinom żadnych nowych dowodów, wszystko jest jasne, niejasna jest tylko jedna historia, a mianowicie zeznania świadka Jarosława Kaczyńskiego na okoliczności związane z ostatnią rozmową z bratem i zeznanie, które byłoby przeprowadzane przy udziale biegłego oraz urządzenia zwanego wariografem.

(fragment filmu z kanału mec. Giertycha na YouTube pt. “Wyciem syren zagłuszają swe sumienia”)

Jędraszewski: “Nikt o zdrowym rozsądku nie uwierzy, że brzoza jest w stanie oderwać skrzydło wielkiego samolotu”

Arcybiskup Jędraszewski podczas uroczystej mszy z okazji upamiętnienia 12. rocznicy rzekomego zamachu stwierdził, że “w obliczu śmierci Lecha Kaczyńskiego i polskiej delegacji 10 kwietnia 2010, zrodziło się kłamstwo smoleńskie, które – tak jak kłamstwo katyńskie  “dzieli, sprawia, że nie można dojść do pełni pojednania w naszym narodzie”.

Katastrofa smoleńska jest kłamstwem, ponieważ – jak uzasadniał arcybiskup – “nikt o zdrowym rozsądku nie uwierzy, że brzoza jest w stanie oderwać skrzydło wielkiego samolotu, to raczej ona powinna być ścięta; bo nikt nie jest w stanie uwierzyć, że właśnie wtedy jakimś sposobem zostały zawieszone najbardziej podstawowe prawa fizyki”.

Cały materiał mecenasa Giertycha pt. “Wyciem syren zagłuszają swe sumienia”TUTAJ


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Atak dziadów krzyżowych
Atak dziadów krzyżowych
2 lat temu

Dziadu krzyżowy polska onuco paszoł mi won na Syberię do niedźwiedzi tam sobie popyskuj to cię ogryzą do kości i tyle wiary po tobie zostanie marny robaku bez pokory.

Jędraszewski w onucach Kaczyńskiego
Jędraszewski w onucach Kaczyńskiego
2 lat temu

PIS się wzbogacił o nowego eksperta to spraw katastrof lotniczych. Moje gratulacje wielki szacun. Najwyraźniej PIS bardzo się stara i ciężko pracuje by cała Polska zagłosowała na Donalda Tuska lub na Konfederację której sondaże są zaniżane w rzeczywistości sondaże wyborców PIS topnieją jak wiosenny śnieg. I bardzo dobrze koniec dyktatury i terroryzmu amerykańskich brudnych śmierdzieli w onucach