fbpx

Jest już pierwszy kraj, który zrezygnował z rosyjskiego gazu i nie jest to Polska


1 comment, 1 Udostępnienie
Subksrybuj nas na Google News

Rząd Morawieckiego organizuje dziesiątki konferencji prasowych z których dowiadujemy się jakoby Polska już prawie była niezależna od rosyjskiego gazu. Prawie to wielka różnica.

Trwa wojna w Ukrainie. Gospodarka Rosji chwieje się w posadach, ale brakuje odważnych aby zadać jej ostateczny cios i całkowicie przestać zamawiać i płacić węgiel, gaz i ropę. Z samej ropy na rachunki państwa Putina wpływa aż 400 milionów euro dziennie, co daje możliwość prowadzenia wojny z Ukrainą.

Litewski resort energetyki podał, że od początku tego miesiąca litewski system przesyłowy funkcjonuje bez importu rosyjskiego gazu. Minister Dainius Kreivys napisał, że Litwa uniezależniła się od dostaw rosyjskiego surowca jako pierwsza spośród tych państw unijnych, które są jego odbiorcami.

“To wynik wieloletniej i konsekwentnej polityki energetycznej oraz podjętych w odpowiednim czasie decyzji infrastrukturalnych” – zaznaczył Kreivys. W związku z tą decyzją gaz na Litwę dostarczany będzie co miesiąc przez terminal skroplonego gazu ziemnego w Kłajpedzie. Surowca ma wystarczyć dla wszystkich odbiorców. W razie potrzeby – jak pisze litewskie ministerstwo – gaz będzie mógł być również dostarczany przez interkonektor gazowy z Łotwą, a od przyszłego miesiąca również przez interkonektor z Polską.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

1 comment, 1 Udostępnienie

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
7
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
1
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
0
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Litwa jak Kijów
Litwa jak Kijów
1 rok temu

Tylko że Litwa to kieszonkowe państewko z liczbą populacji sporo poniżej 3 milionów. To po prostu państwo z liczbą mieszkańców zaledwie niecałe dwa razy większej niż w Warszawie która liczy sobie obecnie ok dwóch milionów obywateli. A jeśli weźmiemy miasto Kijów to niemal dokładnie miasto to liczy sobie tyle samo ludzi co cała Litwa.