fbpx

Kaczyński: ,,Unijna większość będzie łamać zawarte porozumienie”.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Kaczyński nie daje o sobie zapomnieć. Kolejne kontrowersyjne przemówienie. Prezes PiS uważa że, udało się zdobyć wszystko, co tylko było teraz do zdobycia możliwe! Z jednej strony zabezpieczyliśmy pozycję naszego kraju wewnątrz Wspólnoty. Natomiast z drugiej strony udało nam się wzmocnić polski budżet oraz polską gospodarkę potężnym zastrzykiem pieniędzy!

Kaczyński w wystąpieniu po szczycie w Brukseli.

Prezes PiS uważa negocjacje za prawdziwe zwycięstwo! Dodatkowo stworzył sobie tym samym możliwość wbicia szpilki w opozycję. Jednak czy na pewno uderzył w Koalicję Obywatelską?

Jarosław Kaczyński stwierdził, że jaka Unia, jest każdy widzi, ale nasza formacja jako jedyna jest w stanie w tych skrajnie trudnych i nieuczciwych warunkach bronić interesu Polski. Co by było, gdyby na naszym miejscu był rząd Koalicji Obywatelskiej? Zgodziliby się na wszystko

Czy Kaczyński kolejny raz uderza w Ziobrę?

,,Wielki sukces”

Na uwagę, że z obozu Zjednoczonej Prawicy dobiegają głosy, że należało domagać się wycofania rozporządzenia wprowadzającego mechanizm oceny praworządności, Kaczyński odparł: ,,Wszyscy, którzy tę opinię formułują, zdają się nie rozumieć, iż nawet gdyby ten mechanizm został wykreślony, to za kilka miesięcy mógłby zostać wprowadzony ponownie i wówczas nie mielibyśmy żadnej możliwości zablokowania go”. Wicepremier przyznał, że bierze jednak pod uwagę, że, ,,unijna większość będzie łamać zawarte porozumienie”.

Dodatkowo Kaczyński stwierdził, że nie są naiwni. I właśnie dlatego uważa, że ustalenia dają nam silne argumenty w walce o nasze interesy. A jeśli nasi partnerzy dotrzymają słowa, to tym lepiej, bo wówczas okaże się, iż wygraliśmy wszystko, co było do wygrania. Ponadto prezes PiS dodaje: “To porozumienie jest jak szabla, której w razie ataku na nas będziemy mogli użyć”.

Ustalenia szczytu.

Na szczycie w Brukseli szefowie państw i rządów zawarli porozumienie obejmujące w praktyce perspektywę finansową Unii Europejskiej na lata 2021-2027 i wart 750 mld euro Fundusz Odbudowy. Formalnie rozporządzenie dotyczące przestrzegania zasad praworządności, które wywołało ostry spór w ostatnich tygodniach nie zmieni się i wejdzie w życie. Jednak w konkluzjach ze szczytu zostaną zapisane specjalne punkty doprecyzowujące. Praworządność ma dotyczyć jedynie wydatkowania środków finansowych, a w całej sprawie zapewne wypowie się jeszcze Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Premierzy Polski i Węgier ogłosili sukces.

Giertych i Morawiecki potrafią tak samo twardo

Tusk w TVN24: Rozmawiałem z Martą Lempart o obaleniu rządu PiS


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
1
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
4
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
1
NIE WIERZĘ
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments