fbpx

Komu ufamy a komu nie? Ranking zaufania do polityków w Polsce.


2 Udostępnienia
Subksrybuj nas na Google News

Centrum Badań Opinii Społecznej opublikowało dzisiaj wyniki ankiety dotyczącej stosunku zaufania Polaków do polityków w lutym 2021 roku. Po raz kolejny największe zaufanie wzbudza wśród Polaków Szymon Hołownia, a najmniejsze- Jarosław Kaczyński. Aż 51 procent badanych określiło, że ma zaufanie do Hołowni, 47 proc- do Andrzeja Dudy, a 42 procent do premiera Morawieckiego.

To już trzeci miesiąc z rzędu, kiedy Hołownia wygrywa w rankingu na zaufanie Polaków. Jako jedyny zdobył ponad połowę głosów pozytywnych. Co ciekawe, aż 58 procent z nas nie ufa prezesowi partii rządzącej, Polacy nie mają także zaufania do Zbigniewa Ziobry– 48 procent zadeklarowało nieufność względem ministra sprawiedliwości. Na trzecim miejscu tej niechlubnej listy jest Jacek Sasin, któremu nie ufa 46 procent Polaków.

Z danych CBOS wynika, że jedna trzecia badanych nie wie, kim jest Adam Niedzielski– minister zdrowia. Ufa mu 28 procent z nas, a nie ufa 24. Minister szkolnictwa Przemysław Czarnek, także nie wzbudza naszego zaufania, tylko 19 procent badanych twierdzi inaczej.

Aż 61 procent ankietowanych nie wie, kim jest Marlena Maląg– minister rodziny i polityki społecznej. 41 procent nie zna Michała Dworczyka, który jest szefem kancelarii Rady Ministrów. Zarówno Maląg, jak i Dworczyk są z ranienia PiS-u.


Podoba Ci się ten artykuł? Udostępnij!

2 Udostępnienia

Jaka jest Twoja reakcja ?

PŁACZĘ PŁACZĘ
0
PŁACZĘ
ALE WPADKA ALE WPADKA
0
ALE WPADKA
ZABAWNE ZABAWNE
0
ZABAWNE
WOW WOW
0
WOW
NIE LUBIĘ NIE LUBIĘ
0
NIE LUBIĘ
HAHA HAHA
0
HAHA
LUBIĘ TO LUBIĘ TO
0
LUBIĘ TO
NIE WIERZĘ NIE WIERZĘ
2
NIE WIERZĘ